Geçtiğimiz iki sezon sakatlık sorunları ile boğuşup takıma hiç katkı sağlayamayan Hamit Altıntop, "Oynadıkça kazan" teklifini kabul etti. Hürriyet Gazetesinin haberine göre sarı kırmızılılar, 33 yaşındaki oyuncuya, hiç garanti ücret vermeyecek, sadece maç başına 20 bin Euro ve başarı primi ödeyecek.

Sözleşmesi sona eren 33 yaşındaki futbolcu, Galatasaray Kulübü ile "sıfır" yani hiç garanti ücret almadan kontrat uzatmaya "Evet" dedi.

Geçen sezon sakatlığı nedeniyse hiç forma giyemeyen ve kulüpte alacağı olan futbolcuya Galatasaray yönetimi sürpriz bir teklif yaptı.

Hamit'e alacağını önümüzdeki dönemde zaten ödeyecek olan sarı kırmızılılar, forma giydikçe para kazanmasına dayalı bir öneri getirip, kabul edip etmeyecğini sordu.

KALAN ÖDEMELERi BU YIL YAPILACAKTI

Ayrıca, performansına göre başarı bonusu verileceği de eklendi. Yani Hamit, yıllık ücret almadan, oynar ve başarılı olursa para kazanacaktı.

Hamit ve menajeri ile yapılan görüşmeler sonucunda bu şartlarla anlaşma sağlandı. Hamit'in "Söz konusu olan fedakarlık ise bunu yapmam gerekli ve buna hazırım. Gerekirse 30-40 dakika oynar bu sürede Galatasaray adına her şeyimi sahaya koyarım" dedi.

NE KADAR PERFORMANS O KADAR PARA

Daha önce yılda 2.7 milyon Euro garanti ücret alan Hamit'in yeni sözleşmesinde sadece 20 bin Euro maç başı ücreti olacak. Buna sadece belirlenecek başarı primleri eklenecek. Performansa dayalı bu primler şöyle belirlenecek: Yıldız oyuncu, 10 maç oynarsa ekstra bonus, 20 maç oynarsa bir ekstra bonus daha alacak. Yani Hamit ne kadar görev alırsa o kadar fazla kazanacak.