Hamzaoğlu, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde basına verdiği röportajda, çok zor durumda ve sadece bir puan olan bir takımın başına geçtiklerini anımsatarak, morali, öz güveni düşük takımı kısa zamanda toparlamaya çalıştıklarını dile getirdi.

Futbolculardan olumlu yönde geri dönüş aldıklarını, yapılan çalışmalarla mücadele gücünün yükseldiğinin altını çizen Hamzaoğlu, takıma öz güven geldiğini, kendi sahasında kazanmayı alışkanlık edinen bir takım haline geldiklerini ifade etti.

Transferde ilk hedeflerinin yapıyı bozmadan verim verecek isimlei kazandırmak olduğunu dile getiren Hamzaoğlu, şunları söyledi;

"Bazı maçlarda hamle şansımız olamadı. Kötü bir durumda değiliz ama daha iyi olmak için çalışıyoruz. Buradaki yapıya uygun, verim alacağımız oyuncular üzerinde çalışıyoruz. Transferin son gününe kadar her şeye hazırlıklı çalışıyoruz. Bazı gelişmeler kaydettik. Bir hafta içerisinde bir iki hamlemiz olacak. Son güne kadar çalışmalar sürecek. Fırsatı bulunca gerekli takviyeleri yapacağız."

Hamzaoğlu, son süreçte artan Covid-19 vakalarından söz ederek, gerekli tedbirleri alarak çalıştıklarını, artışlardan sonra tedbirleri artırmaları gerektiğini ifade etti.

Hafta sonu Beşiktaş ile oynayacaklarını, maçın analizini yaptıklarını ve çalışmaya başladıklarını aktaran Hamzaoğlu, "Kendi saha ve seyircimiz önünde iyi bir takıma karşı iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Bu, ikinci yarıya daha güvenli başlamamızı sağlayacak. Öz güvenimizi artıracak." dedi.

Hamza Hamzaoğlu takımdan gidecek oyunculara da değinerek şöyle konuştu;

"Yasin Pehlivan, dün yönetimle görüştü. Büyük olasılıkla Manisa ile anlaşacak. Gençlerden kaleci Can, Eren Karadağ, Anıl Yaşar ve Nathan Monzango ile konuştuk. Antrenmanlarını sürdürecekler ama zor bir savaşa giriyoruz. Yapacağımız takviyelerden sonra belki de forma şansı bulamayacaklar. Gelişimlerini düşünerek kiralık olarak oynamaları çok daha iyi olacak. Çalışmalarından memnunum ama çok daha fazla süre alacak takımlarda oynamaları gerekli. Tecrübe kazanıp önümüzdeki sene aramızda olacaklar."

KAYNAK: FOTOMAÇ