Süper Lig’de Beşiktaş ara transfer döneminin son gününde gövde gösterisi yaptı. Üst üste bomba transferler açıklayan siyah beyazlı yönetim taraftarından tam not almayı başardı. Beşiktaş’ın yeni transferleri için Tüpraş Stadyumu’nda imza töreni hazırlandı. Başkan Hasan Arat’ın da katıldığı imza töreninde yeni transferler Joe Worrall, Jonas Svensson, Ernest Muçi, Yağız Karabulut ve Al-Musrati yer aldı. Beşiktaş’ın sportif olarak zor günlerden geçtiğine dikkat çeken Başkan Hasan Arat, ‘’Hem yerli hem de yurt dışı piyasasından olmak üzere toplam 6 oyuncu ile sözleşme imzaladık. Beşiktaş camiası zor günleri iyi bilmektedir. Bu zor günleri atlatabilmemiz için kenetlenmemiz gerekmektedir. Öte yandan habercilik sadece transferlerle sınırlı kalmamalıdır. Rebic’in aşil tendonuna basılmasından, Muleka’nın ayağının kırılma noktasına gelecek darbeye ve Semih’in yüzüne yumruk atılmasına kadar çeşitli olaylarda birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekmektedir’’ dedi.

dc3225c4280749d78cf55cced3fe2b61

Rahmi Koç’a Özel Teşekkür Etti

Beşiktaş’ın Beko markası ile yaptığı sponsorluk anlaşmalarının uğurlu olduğunu belirten Başkan Hasan Arat, ‘’Başkan seçildikten sonra kulübümüzü Rahmi Koç ziyaret etti. Rahmi Koç, Beşiktaş’ın onursal başkanı, camiamızın en eski üyesi ve Beşiktaş aşığı olan Süleyman Seba’nın da eski dostudur. Rahmi Koç hem başkanlığımızı kutladı hem de halimizi hatırımızı sordu. Biz de o zaman camiamız tarafından efsanenin geri dönmesinin istendiğini ilettik. Beko markası bize uğurlu gelmektedir. Rahmi Koç adına Süleyman Seba’nın yanındaki bölümde özel bir köşe hazırladık. Ara transfer gününün sona ermesinden bir gün önce de Rahmi Koç özel bir talimat verdi. Bu sayede Beko sponsorluk anlaşmasını tamamlamış olduk. Beko sponsorluğunda kulübümüz toplam 17 kupa kazanmıştır. Taraftarımızın gönlüne girmeyi başarmıştır. Beşiktaş camiası adına Rahmi Koç’a desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

GN76P_1707571327_8318

‘’Bizim Dostluk Bağlarımız Transfere Vesile Oldu’’

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat ara transfer dönemini değerlendirdi. Teknik Direktör Fernando Santos’un özel isteği ile Ernest Muçi transferini tamamladıklarını açıklayan Başkan Arat, ‘’Teknik Direktörümüz Santos ve Samet hocamız tarafından en çok istenen transferdi. Ernest Muçi’ye evine hoş geldin diyoruz. Boynunda bulunan kartal dövmesini ise kaderin bir cilvesi olarak değerlendiriyoruz. Varşova’nın değerli başkanı Darius ve Polonya Cumhurbaşkanı’nın bizi tanımasıyla oluşan dostluk bağlarımız vardı. Bizim transfer teklifimizi kırmadılar. Geniş kapsamlı bir anlaşma oldu. Menajer Dino biel bu işin olma ihtimalini yok sayıyordu. Hüseyin Yücel ise bu transferin olacağına inandı. Santos hocamıza 80’e yakın oyuncu göstermiştik. Sadece 2 kişiyi onaylamıştı. Hocamızın onayladığı 2 oyuncu da bugün aramızda bulunuyor’’ şeklinde konuştu. Beşiktaş’a transfer olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Ernest Muçi, ‘’Beşiktaş taraftarının karşısına çıkmak için sabırsızlanıyorum. Takım arkadaşlarımız bizi sıcak karşıladı. Hocamız görev verdiğinde sahaya çıkacağım’’ dedi.

dV4cR_1707571310_6151

Başkan Arat, Santos’un Özel İsteğini Açıkladı

Beşiktaş Teknik Direktörü Fernando Sentos’un en çok transfer edilmesini istediği oyuncunun Musrati olduğunu açıklayan Başkan Arat, ‘’Musrati’nin eşi hamile olmasına rağmen onu bıraktı ve hemen kadroya dahil oldu. Santos hocamız ilk günden beri Musrati’nin transfer edilmesini istemekteydi. Ayrıca, Samet hocamızın da listesindeki ilk isimdi. Türkiye’ye gelmeyeceği konuşuluyordu. Biz geleceğini söyledik. PSG’nin sahibi ile özel dostluğumuz var. Musrati’nin menajeri bulunmadığı için onunla direkt iletişim kurduk’’ dedi. Beşiktaş’a transfer olduğu için mutlu olduğunu ifade eden Al Musrati, ‘’Beşiktaş geçmişi çok büyük bir kulüp olduğu için transfer teklifini kabul ettim. Takım için her şeyimi vermeye hazırım’’ dedi.

Klpyz_1707571710_5684

‘’Karakterli Oyuncuları Takımımıza Katıldı’’

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, ‘’Joe Worrall, Nottingham Forest'ta efsane kaptan oldu. Kaan Şakul tarafından oyuncumuzla iletişim kuruldu. Başka teklifler almasına rağmen bize gelmek istedi. Hocamız karakterli futbolcuların alınmasını istemişti. Biz de karakterli oyuncuları kadromuza kattık’’ dedi. Joe Worral ise Beşiktaş taraftarının karşısına çıkacağı günü iple çektiğini belirterek, transferden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Swensson ise Türkçe öğrenmeye başladığını açıkladı. Beşiktaş’a imza atalı bir ay olduğunu belirten Swensson, ‘’Her şey çok güzel bir şekilde ilerliyor. Hem hocamıza hem de Başkanımıza ve Samet hocamıza teşekkür ederim’’ dedi. Beşiktaş’ın genç yıldızı Semih Kılıçsoy ise 10 yaşından itibaren Fulya’da olduğunu belirterek, ‘’Dünyanın en güzel ve en büyük kulübünün formasını giyiyorum. Uzun yıllar boyunca bu formayı giymek istiyorum. Şu anda kariyerimle ilgili bir planlamam yok. Beşiktaş’ta olmaktan ve taraftarımızın önünde goller atmaktan dolayı çok mutluyum’’ dedi.