Hasan Hüseyin Acar, Fatih Terim döneminde Galatasaray'ın kendisine 6 aylık sözleşme teklif ettiğini ve bu transfer teklifini kabul etmediği için büyük pişmanlık duyduğunu ifade etti.  Hasan Hüseyin Acar'ın çarpıcı açıklamaları...

''BÜYÜK KATKI SAĞLARLAR''

Öncelikle Ankaragücü'nün Süper Lig'e yükselmeyi hak ettiğini belirten Hasan Hüseyin Acar, "Geçen sezon Ankaragücü'nde güzel bir arkadaşlık vardı. Futbolcular şampiyonluğa çok inandılar. Takımdaki ağabeylerimiz bizi çok motive ettiler. Başkan da her türlü yanımızda oldu. Taraftarlarımız bizim 1-0 önde başlamamıza yardımcı oldu. Çok güzel bir sezon geçirdik. Hak ettiğimiz bir şampiyonluktu. Ankaragücü'nün yeri Süper Lig olmalı. Ben Ankaragücü'nün ligde kalıcı olacağını düşünüyorum. Orada futbolu çok seven insanlar var. Yeni transferler yaptılar. Jese ve Macheda gibi isimlerin büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

''GELİŞTİRİREREK DEVAM EDECEĞİM''

Kendi performansına da değinen tecrübeli orta saha oyuncusu, "6, 8 ve 10 numarada oynamayı seviyorum. Tabi pas oyunu oynatmayı seviyorum. Futbol takım oyunudur. Ben teknik özelliğimi geliştirerek devam edeceğim. Bu sezon da futbola yeniden başlamışım gibi üstüne koyarak gideceğim" ifadesini kullandı.

''KEŞKE GALATASARAY'A GİTSEYDİM''

Daha önce Galatasaray ile gerçekleştirdiği görüşmeyi de dile getiren Hasan Hüseyin Acar, "Bir futbolcunun hedefi hiç bitmemeli. Ben küllerimden doğacağım ve futbola yeniden başlayacağım! Fatih Terim döneminde, Abdurrahim Albayrak ile menajerim bir görüşme gerçekleştirdi. 6 aylık kontrat önerdiler. Ben çocukluktan beri Galatasaraylıyım. Keşke Galatasaray'a gitseydim. Pişmanlık yaşadım. O dönem Alanyaspor'u tercih ettim" açıklamasını yaptı.

''GALATASARAY İÇİMDE UKDE OLARAK KALMIŞTIR''

Teknik direktör Okan Buruk'a olan saygısı olduğunu aktaran deneyimli futbolcu, "Okan Buruk çok sevdiğim, saydığım bir insan. Futbol bilgisine hayranım. Galatasaraylılar bence rahat olsun. Galatasaray şampiyonluğa oynar. Bana gelince... Galatasaray şu anda beni arasa ve 'Gel' dese uçarak giderim. Babam beni Galatasaraylı olarak yetiştirdi. Galatasaray içimde ukde olarak kalmıştır. Galatasaray'ın hayalini her zaman kuruyorum" diye konuştu.

''PİŞMAN DEĞİLİM''

Azerbaycan Milli Takımı'ndan gelen teklifi neden ret ettiğini de antlatan Hasan Hüseyin Acar, "Durup dururken bir teklif geldi. O zaman Kayseri'de kamptaydım. Şenol Güneş Kayseri'ye gelmişti. Konuşmamızda bana her an milli takıma gidebilirim mesajı vermişti. Ben de Azerbaycan Milli Takımı'nın teklifini kabul etmedim. Pişman değilim. Çünkü ben Türkiye Milli Takımı'nda oynamak istiyorum" sözlerine ekledi. (SPORX)