Beşiktaş'ta Ajdin Hasic, açıklamalarda bulundu.

"Kendi inancıma göre her şeyin Allah'tan geldiğine inanırım. Bu olay belki de gözlerimi daha fazla açmıştır, bazı şeyleri daha net görmeme fırsat vermiştir. Sırbistan'da 4 aylık bir rehabilitasyon sürecim oldu. Orada her gün 10 saate varan çalışmalar yaptım. Çok zor geçti, sadece idman ve uykuyla vakit geçiriyordum, başka hiçbir şey yapamıyordum. Dürüst olmak lazım, sakatlıktan önce saha dışı çalışmalarını fazla yapmazdım. Şu an her idmandan önce canım istemese bile kendimi daha fazla hazırlamak için salon çalışması yapmaya gayret ediyorum. Belki de bu sakatlık bir şeyleri daha net görmeme sebep oldu."

"En başlarda çok fazla fırsat bulamadım, benim için zor geçmişti. Zagreb'de çok mutluydum, orada geçirdiğim 6 seneden sonra buraya geldim. Başlangıç benim için kolay olmamıştı. Tam oynamaya başlayıp goller atarak skora katkı verdiğim dönemde sakatlık yaşadım. Sakatlıktan sonra geri dönmek kolay olmuyor. Bu sezon fırsat bulursam gerçek Hasic'i elimden geldiğince göstermeye çalışacağım."

"Hocamla henüz konuşamadım ama beni nereye koyarsa oynamaya talibim. En sevdiğim pozisyon 10 numara, forvet arkası pozisyonu. Sağ, sol, merkez fark etmez, oynamaya hazırım. Hocanın kararlarına saygı duyarım. Yapabileceklerimi göstermek için sabırsızlıkla sezonun başlamasını bekliyorum. Elimden geleni yapmak için sezon başını iple çekiyorum."

"Visca'yla çok fazla görüşüyoruz. Bosna Hersek'te ilk oynadığımız kulüpler de aynı kulüplerdir. Yazın kısa bir süreliğine Antalya'da beraber tatil yaptık. Birlikte idman yapma fırsatımız da oldu bu süreçte. Kendisiyle ilgili herkes çok iyi şeyler söylüyor. Buraya ilk geldiğimde bana çok yardımcı oldu. İhtiyacım olduğu her zaman benimle görüştü, her aradığımda telefonumu açtı. Kendisine çok minnettarım."

"Kendisi yeni jenerasyona, alttan gelenlere yer açılması gerektiğinden bahsetmişti. Kariyerinin belki en üst düzey zamanlarını yaşıyor olabilir. Milli takımda oynasa çok faydalı olurdu ama onun kararına da saygı duymak lazım. Boşnak, Hırvat ya da Sırp olmak bizim için fark etmez. Saha içinde hepimiz biriz."

"Umarım sezon sonundaki şampiyonluk röportajını tercüman olmadan direkt ikimiz yapabiliriz. Aslında Türkçeyi anlıyorum ama konuşma noktasında biraz sıkıntılarım var, onları geçirip tam anlamıyla Türkçe öğrenince sezon sonu şampiyonluk röportajını ikimiz yapabiliriz."

"İlk Ümraniyespor serüvenimle ikincisini asla kıyaslayamam. Kulübün içi, kulüp yapısı iki süreçte de çok farklıydı. İkinci sürecimde her şey daha da iyileşmişti. İlk gittiğim zaman üzerimizde baskı yoktu, çünkü orta sıra takımıydık ve hedefimiz yoktu. İkinci gittiğimde şampiyonluk adayı bir takıma gitmiştim. Her maçtan önce ben ve takım arkadaşlarım çok gergindik. Hepimiz küme yükselme hedefini kovalıyorduk. O çaptaki bir takımdan beklenen bir şey değildi, kimse bunu beklemiyordu ama hocamız her şeyi düzeltti. Süper Lig'e yükselmeyi çok fazla istiyordu, sonucunda bu başarıyı hak ettiğimizi düşünüyorum."

"Biraz farklı hissediyorum çünkü hep onlarla birlikteydik. İnsanın kendi dilini konuşabildiği hemşehrisiyle birlikte aynı ortamda olması güzel bir şey ama şimdi birlikte olmamamıza rağmen gün aşırı konuşuyoruz. Burada kendimi yalnız hissetmiyorum, çok arkadaşım var. Kendimi hiçbir zaman yalnız hissetmedim. Bunu hissetmemi gerektiren bir şey olmadı. Bu futbolcu grubuyla geliştim, kendimi bu grubun içinde biri olarak görüyorum." (NTV Spor)