Sağ stoper arayışlarını sürdüren Trabzonspor'da gündeme gelen son isim Dedryck Boyata olmuştu. Belçikalı yıldız için Hertha Berlin'in kapısını çalan Fırtına, görüşmelere başlamıştı. Alman temsilcisinin deneyimli oyuncusu için istediği bonservis bedeli de belli oldu.


Beklemeye geçildi

Oyuncu için Alman ekibine taksitli olarak 2.2 milyon Euro teklifi yapan Trabzonspor Kulübü'ne "3 milyon Euro isteriz" yanıtı geldi.  Yaşanan bu gelişme üzerine Fırtına, transferde düşünme aşamasına geçti. Listede bulunan farklı isimlerle de temaslarına de devam eden yönetiminin kısa süre içerisinde transferde net adımlar atması bekleniyor. 


boyata


 

Anga Dedryck Boyata kimdir?

Dedryck Boyata Belçika'daki birçok Demokratik Kongo pasaportlu aileden birinin oğlu olarak 28 Kasım 1990 tarihinde Brüksel'de doğdu. 31 yaşında. 1.88 metre boyundaki stoper alt yapı eğitimlerini RCS Saint-Josse, White Star Woluwe ve RWDM Brussels FC'de aldıktan sonra Manchester City gözlemcilerinin dikkatini çekmeyi başardı ve İngiltere'nin yolunu tuttu. Ada macerasında en alttan başladığı kariyerinde Bolton'a kiralık verildi. Bir dönem Twente forması giydi ancak Hollanda'da kısa süre kaldı. 2015 yazında Celtic 2 milyon euro karşılığında bonservisini aldı. Son transferi ise Hertha Berlin ile Almanya'ya oldu. 3 senedir Berlin ekibinin formasını giyiyor. Futbol hayatında 300 maça çıkıp 25 gol attı ve 12 de asist yaptı. Takımın kaptanlığını üstlenen Boyata bugüne kadar 13 kupa kaldırdı. 1 Premier Lig, 4 İskoçya Ligi, 1 İngiltere Lig Kupası, 1 İngiltere Kupası, 3 İskoçya Kupası ve 3 de İskoçya Lig Kupası kazandı. Güncel piyasa değeri 3.5 milyon euro ve 2024 yazına kadar sözleşmesi bulunuyor.