İlk 45 dakika taktik planlamayı çok iyi yaptıklarını ve rakibe neredeyse pozisyona sokmadıklarına  vurg yapan Hikmet Karaman, şu sözleri söyledi:

"Kaptığımız ataklara iyi çıkabilsek daha farklı işler yapabilirdik. 2. yarı başladı, 2-0 öne geçtik, müthiş. Fenerbahçe'nin kulübede çok önemli hamle oyuncuları var. Bir teknik adam için bu önemli. Ben oyunu uzatma dakikasını görüp ona göre oyuncu değişikliği yapmayı düşündüm. 5 dakika uzatma verdi, üzerine 3 değişiklik yaptım. Satranç gibi oynuyorsunuz bu oyunu, nasıl tutarım oyunu diye. 95 oldu penaltıyı 97'de verdi. Yan hakeme sordum 'değişiklik için 50 saniye daha verdi' dedi."

Fenerbahçe'nin hem pozisyonlar hem penaltı kaçırdığını, bazı toplarının direkten döndüğünü de söleyen Hikmet Karaman, sözlerini şöyle devam etti:

"Mete Kalkavan'a şunu sormak istiyorum. VAR'a çağırdın hocayı, o pozisyonlara penaltı veriliyorsa kabulüm, her hafta 15 tane penaltı çalınır. Kornerlerde ne pozisyonlar var. Bizim maçlarda da vardır hem lehimize hem de aleyhimize. Geçen sene aynı hoca bir penaltı verdi Kasımpaşa-Ankaragücü maçında ben Ankaragücü'ndeyken. Spor otoritelerinin hepsi ona karşı çıktı. Fenerbahçe çok önemli, büyük bir kulüp. Tüm spor dallarında ülkemizi temsil ediyor. Tersi olsaydı, Fenerbahçeliler yanlış anlamasın o dakikada o pozisyonda Mete Kalkavan veya kim olursa olsun hocayı çağırıp bize penaltı verir miydi? 3-0 olacak pozisyonlarımız vardı, değerlendiremedik bu kendimize çıkaracağımız pay olmalı."

KAYNAK: TRT SPOR