Dünya Kupası'nda son oynanan maçta gol attıktan sonra formasını çıkararak ikinci sarı karttan oyundan atılan Aboubakar için Garcia, "Aptalca bir hareketti, düşüncesizce." ifadelerin kullandı. Ancak bu sözlerinin altında yatan başka bir gerçek var.

Dünya Kupası Grup maçlarında Kamerun'un Brezilya'yı son dakika attığı gol ile mağlup ederken golü kaydeden Aboubakar'ın sarı kartı olmasına rağmen formasını çıkarmasına mevcut oynadığı kulübün teknik direktörü Garcia tepki gösterdi. Davranşışnın düşüncesiz bir hareket olduğunu vurgulayan Rudi Garcia, ayrıca Vincent için bencil ifadesini kullandı. 


Ocak ayında yolcu

Türkiye'de iki dönem Beşiktaş'ta forma giyen Vincent Aboubakar, Dünya Kupası'ndaki performansı ile göz doldursa da Brezilya maçında yaptığı hareket ile gündemden düşmüyor. Son dakika golü ile Brezilya'yı deviren Kamerun'da golü kaydeden Aboubakar, sarı kartı olmasına rağmen formasını çıkarmış ve ikinci sarttan kırmızı kart görerek oyun dışı kalmıştı. Bu davranışının ardından oynadığ kulübün teknik patronu Aboubakar için sert ifadeler kullandı ve "Yaptığı aptalca bir hareketti. Düşüncesizce. O anda tek düşündüğü kendini göstermekti. Golü ve galibiyeti takım arkadaşlarıyla bir kutlamadı. Çok iticiydi. O zeki, güçlü ve yetenekli bir oyuncu. Aynı zamanda bencil, kendini beğenmiş ve egoist. Kötü özellikleri iyi özelliklerini örttüğü için hiç bir zaman yeteneklerinin karşılığı olarak üst düzey bir takımda oynayamadı." şeklinde açıklamalar yaptı. 


Fenerbahçe Aboubakar için devrede

Rudi Garcia'nın Aboubakar için oldukça sert ifadeler kullanmasının ardında yatan başka bir gerçek olduğu konuşuluyor. O da ikili arasında esen soğuk rüzgarlar. Teknik patronuyla sorunlar yaşayan Vincent Aboubakar'ın ise Ocak ayında kulübünden ayrılacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Diğer taraftan Fenerbahçe'de Aboubakar için devrede. Valencia'nın iyi performansı bulunsa da alternatif olarak çok fazla seçeneği bulunmayan Fenerbahçe'nin Aboubakar için devreye gireceği iddia ediliyor.