Abdelhak Nouri, 2 yıl 9 ay sonra komadan çıktı!

Hollanda Eredivisie Ligi ekiplerinden Ajax'ın uzun süredir tedavi gören 22 yaşındaki Hollandılı futbolcusu Abdelhak Nouri, 2 yıl 9 ay sonra komadan çıktı.

Abdelhak Nouri, 2 yıl 9 ay sonra komadan çıktı!

Maç sırasında kalbindeki ritim bozukluğu nedeniyle yere yığılan ve beyninde ciddi hasar meydana gelen Eredivisie Ligi ekip Ajax'ın Fas asıllı Hollandalı futbolcusu Abdelhak Nouri, 2 yıl 9 ay sonra komadan çıktı.

22 yaşındaki oyuncu Nouri'nin kardeşi Abderrahim, Hollanda basınına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Evde kaldığından beri daha iyiye gidiyor. Aile ortamında olduğunun farkında ve artık komada değil. Tamamen uyanık durumda. Yemek yiyor, hapşırıyor, uyuyor. Yalnızca yatağından çıkamıyor. Hayatını sürdürebilmek için bize bağlı durumda. Bazen bir şeyleri onaylamak için kaşlarıyla veya gülümseyerek bizimle iletişim kuruyor. Bazen de çok duygusallaşıyor ama çoğu zaman gülümsüyor, bu da bizi mutlu ediyor." 

Genç futbolcu, Hollanda ekibi ile Almanya takımı Werder Bremen arasında 8 Temmuz 2017'de oynanan hazırlık karşılaşmasının 72. dakikasında kalbindeki ritim bozukluğu nedeniyle bir anda yere yığılmıştı. 22 yaşındaki Hollandalı futbolcu saha içinde yapılan müdahalenin ardından helikopterle hastaneye kaldırılmıştı. 

Nouri'nin beyninde ciddi ve kalıcı hasar tespit edildiği açıklanmıştı.

Kaynak: Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER