Hakim Ziyech isyan etti

Hollanda ekibi Ajax'ın 26 yaşındaki oyuncusu Hakim Ziyech, futbolun içinde çok fazla sahte kişiliklere sahip insanlar olduğunu söyleyerek isyan etti.

Hakim Ziyech isyan etti

Hollanda Eredivisie Ligi takımlarından Ajax forması giyen Faslı kanat oyuncusu Hakim Ziyech, futbolun günden günde bir "kukla gösterisi"ne döndüğünü söyledi.

Premier Lig ekiplerinden Arsenal ve Fransa Ligue 1 ekibi PSG ile gündeme gelen ve son dönemde çokça eleştirilere maruz kalan 26 yaşındaki oyuncu Ziyech, insanların kendisi ile ilgili düşüncelerini umursamadığını belirtti ve Algemeen Dagblad'a verdiği röportajında şu ifadeleri kullandı;

SAHTE İNSANLARDAN HOŞLANMIYORUM

"İnsanlar hakkında bilgi sahibiyim ve sahte insanlardan hoşlanmıyorum.  Bir sohbet sırasında kimin gerçek, kimin sahte olduğunu; kimin doğal davranıp kimin "mış gibi" yaptığını ayırt edebilme kapasitesine sahibim. Bu benim için çok önemli. Normal olun yeter."

"Eğer birine güvenirsem o kişiye körü körüne güvenirim. Aksi durumda bana dokunamazsınız bile, fikriniz umrumda bile olmaz."

FUTBOLDA BİR SÜRÜ SAHTE TİP DOLAŞIYOR

"Futbol sahalarında bir sürü sahte tip dolaşıyor, bu yüzden çok az kişiye güveniyorum. Futbol bir kukla gösterisi ve daha da kötüye gidiyor."

"Benimle hiç konuşmayan, günlük hayatta benimle vakit geçirmeyen insanlar hakkımda yorum yapabiliyor. O insanları palyaço olarak görüyorum. Gerçekten bir bilgi sahibi olmadan atıp tutuyorlar."

"Ama bazen bu onların hatası olmuyor. Kukla gösterisi bazen sosyal medyaya göre şekilleniyor ki bu da tüm dünyayı mahvetti. Sosyal medyada her şey güzel olmak zorunda, herkes bir şeylerin şovunu yapma peşinde... Hepsi uydurma. Hiçbir şey özel değil, herkes her şeyini göstermeye çalışıyor."

"Kulağa biraz çelişkili gelebilir ama ben sosyal medyada bir şey paylaşıyorsam bunu sevdiğim için yapıyorum. Onu daha da güzelleştirmeye çalışmıyorum ve kesinlikle "Hey, herkes bana baksın!" hissini vermiyorum."

Faslı futbolcu Hakim Ziyech bazı insanlar tarafından yanlış anlaşıldığını ve başarılı oldukça insanlara güvenmenin daha da zorlaştığını ifade ederken şöyle konuştu;

"Takım arkadaşlarım ve çevremdekiler için beni ölçüp biçmek zor değil. Her gün benimle beraberler ve beni tanıyorlar. Ama dışardaki insanlarla muhabbet edecek ya da beraber yürüyüşe çıkacak değilim. Bazen insanlar benden bunu bekliyor ama ben bu değilim."

İŞLER KÖTÜ GİDERKEN NEREDEYDİNİZ ?

"Kimse bana ne yapmam gerektiğini asla söyleyemez. İşler yolunda gittiği zaman insanlar bana daha da yaklaşıyor. Ben de hemen şüpheleniyorum. İşler kötü giderken neredeydiniz?"

"Ajax'taki zorlu dönemden dolayı etrafımda birçok yüzün değiştiğini gördüm; üstelik hiç de beklemediğim insanların... İsim vermeyeceğim; ama aniden benimle tekrar temasa geçerlerse benden hiçbir şey beklememeliler."

Kaynak: Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER