İngiltere Championship takımı ve Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City, bir nilli oyuncuyu daha trabsfer etmek üzere odluğu belirtildi. Kulübe yakınlığı ile bilinen Hull Live sitesinin haberinde, Halil Dervişoğlu ile temasa geçildiği ifade edildi.

Fenerbahçe'den Allahyar Sayyadmanesh ve Ozan Tufan, Antalyaspor'dan Doğukan Sinik'i bonservisleri ile beraber kadrosuna dahil eden Hull City, daha önce Galatasaray'da oynayan Jean Michael Seri ile son olarak Yeni Malatyaspor'dan Benjamin Tetteh'i de transfer etmişti.

Hull City'nin son olarak geçen sezon Galatasaray'da forma giyen Halil Dervişoğlu ile ilgilendiği aktarıldı. Championship ekibi, Premier Lig ekiplerinden Brentford ile Halil Dervişoğlu için iletişime geçtiği belirtiliyor. Habere göre Halil Dervişoğlu için ilk girişimler yapılırken transfere dair net bir detay paylaşılmadı.

Geçen günlerde Haber61'e açıklamalar yapan milli futbolcu  Halil Dervişoğlu'nun babası Muzaffer Dervişoğlu, önceliklerinin Brentford'da kalıcı olmak olduğunu dile getirmişti. Dervişoğlu, "Almanya'da kamptayız. Her şey çok güzel gidiyor, hazırlık maçı da çok iyi geçti. Önceliğimiz Brentford'da kalıcı olmak." şeklinde konuşmuştu.