Mecidiyeköy'deki binadan 1 milyar TL'ye yakın gelir elde edileceğini açıklayan Dursun Özbek, '' Bugünkü ekonomik getirisi açısından daha önce otel olarak inşa ettiğimiz binayı rezidansa çevirdik. Bugün bölgenin ekonomik değeri itibarıyla rezidansa çok uygun, çok talep var. Galatasaray, bu binadan 1 milyar TL'ye yakın para kazanacak. 160 dairenin satışından 1 milyar liraya yakın gelir bekliyoruz.''  dedi.

Galatasaray Adası hakkında açıklamalarda bulunan Dursun Özbek, ''Galatasaray Adası 1959 yılında satın alındığında 2700 metrelik alan Galatasaray'ın tapulu malıydı, Milli Emlak'a ait de iki yer vardı, bu alanların 30 yıllık tapusunu aldık. Bu tapuları aldıktan sonra Galatasaray Adası için proje geliştirme şansınız oluyor.'' ifadesinde bulundu.

Galatasaray Adası için Erden Timur ve Metin Öztürk'e teşekkür eden Dursun Özbek, ''Galatasaray Adası'nın bu haline gelmesinde, üyelere açılmasında herkese teşekkür ediyorum. Başta Erden Timur olmak üzere, 2. başkanım Metin Öztürk'e çok teşekkür ederim. Biz seçim döneminde sık sık söylediğim bir şey vardı; Galatasaray'da sevgi eksik onu yaratalım, birliktelik eksik onu yaratalım... Galatasaray Adası bu söylediğim hususlar açısından çok önemliydi. Bütün üyelerime çağrı yapıyorum; Galatasaray Adası'na gelsinler. Sezon boyunca etkinliklerimiz devam edecek. Ne olabilir; konser olabilir, üyelerimizin çocuklarının düğünleri olabilir. Bunun ekonomik anlamda getirisi olacaktır ancak bunları direkt ticaret endeksli yapmayacağız.''  sözlerini söyledi.

 Dursun Özbek, ''Haziran ayından bu zamana kadar baktığımızda sevgi ikliminin yaşandığını düşünüyoruz. Kimse Galatasaray'da barış ve sevgi iklimi olursa kötü olur diyemez. Birlik ve beraberlik sağlanırsa kimse önümüzde duramaz. Barış ve sevgi iklimi olmazsa başarı olmaz.'' ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek, "Galatasaray, büyük bir spor kulübü. Şunu kaçırmamak lazım, olimpik sporların Türkiye'ye gelmesine öncü olan kulüp Galatasaray'dır. Bu sporların bu ülkede sevilmesine vesile olunmuştur.Transfer dönemine maalesef biraz geç başladık. Seçimler ertelenince, 60 günlük bir süremiz kaldı. Halbuki diğer takımlar, bu faaliyetleri çok önceden başlattılar. Bizim böyle bir süremiz olmadı. Ancak kısa transfer dönemimize rağmen, çok başarılı bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Geçen transfer döneminde 28 milyon euro para harcanmış, biz bu dönemde 26 milyon euro harcadık. Dikkat edilmesi gerek nokta şu, bu 26 milyon euronun içinde bu sene yeni gündeme gelen 21 yaş altı futbolcuların transferi de söz konusu." sözlerini söyledi.

İcardi maliyeti hakkında konuşan Özbek, 'Transferlerimiz o kadar ses getirdi ki Avrupa basını bizi konuşuyor. Le Figaro bile Galatasaray'ın transferlerinin Tuchel'in Chelsea'den ayrılmasını gölgede bıraktığını söylüyor. Galatasaray, geçen seneki başarısız dönem sonucunda Avrupa'da yok. Bu bedellerle bu kadar yıldızı bir araya getirip Türk halkına bu oyuncuları seyrettirerek çok büyük bir iş başardığımızı düşünüyorum. Avrupa basını bunlardan bahsediyor. Daha önceden olduğu gibi yok maç başı yok puan başı vermeyeceğiz. Sadece başarıya endeksli. Icardi'nin maaşı için 750 bin Euro ödeyeceğiz. Bonus olarak da 20 gol atarsa 75 bin Euro, her galibiyete 3 bin Euro vereceğiz. Allah aşkına bütün bunları görerek yorum yapılmasında fayda var."  ifadelerini kullandı.