Okan Buruk'un gelişi ile birlikte transferde atağa kalkan Galatasaray'da Abdülkerim ve Kazımcan'ın imzası sonrası dün de ilk yabancı bombası patlamış, Sergio Oliveira İstanbul'a iniş yapmıştı. Bugün ise sıra Idrissa Gueye'ye geldi. Paris Saint Germain'in Afrikalı oyuncusunu listesine alan Aslan temaslarını sıklaştırdı. Yapılan pazarlıklarda önemli mesafe kat edildi ancak bonservis konusunda gerçekleşecek gelişmeler imzanın seyrini değiştirebilir.


Kontratı var

Sözleşmesinin son senesine giren Idrissa Gueye için bir hayli istekli olan Galatasaray, PSG ile anlaşmak zorunda. Ancak bu konu hiç de kolay değil. Çünkü 32 yaşındaki orta saha oyuncusunun yüksek bedeli nedeniyle bonservisin de aynı seviyede olması bekleniyor. Transferi ücret ödemeyen bitirmek isteyen sarı kırmızılı ekip ise oyuncunun kulübünden bonservisini almasını talep edebilir.

Idrissa-Gueye


 

Resmi teklif yapılacak

Idrissa Gueye, 11 Temmuz'da Paris'e giderek takıma katılacak ve kulüp yönetimiyle bir görüşme gerçekleştirecek. Bu buluşmada Luis Campos'un Gueye'den kendisine kulüp bulmasını isteyeceği belirtiliyor. Galatasaray cephesi işte bu görüşmeyi dört gözle bekliyor. Taraflar resmi olarak ayrılık kararını onaylarsa, Sarı-Kırmızılılar resmi teklif yapmaya hazırlanıyor. Ayrıca Senegalli futbolcunun, PSG'den direkt bonservisini talep etmesi ve boşa çıkması da gündemde. Bu durumda Aslan'ın işi daha da kolaylaşacak ve daha önceden anlaşma sağlanan Gueye'nin transferi imza ücreti karşılığında gerçekleşebilecek.


 

Idrissa Gueye kimdir?

26 Eylül 1989 yılında Dakar'da dünyaya gelmiştir. Senegalli olan Idrissa Gueye, orta saha pozisyonunda oynamaktadır. 174 cm boyu bulunan Idrissa Gueye, 90 kez milli olmuştur. Güncel piyasa değeri 12 milyon euro olan Gueye, 2019-2020 sezonunda 30 milyon euro bonservis bedeli ile PSG'ye transfer olmuştur. Kariyerine Diambars FC'de başlayan Gueye, Lille, Aston Villa, Everton ve PSG formaları giymiştir. Yıldız isim bu sezon 33 maçta 4 gol 1 asist üretmiştir.