Spor Toto Süper Lig’de sezonun tamamlanmasına sayılı günler kaldı. Cumhuriyet’in 100. Yılında şampiyonluk kupasına ulaşmak isteyen takımlar arasındaki rekabet arttı. Galatasaray 63 puanla zirvede yer alırken; en yakın rakibi Fenerbahçe ise 57 puanda bulunuyor. Beşiktaş ise son haftalarda üst üste galibiyetler alarak zirveye yaklaştı. Siyah beyazlı ekip 55 puanla Fenerbahçe’nin hemen arkasında yer alıyor.

odatv_image_65__468a5ead564744

Şampiyonluk mücadelesinin hız kazanması tartışmaları da beraberinde getirdi. Özellikle hakem hataları ve MHK Başkanı Lale Orta’nın açıklamaları gündemin ilk sırasında yer alıyor. Süper Lig’deki şampiyonluk mücadelesini yakından ilgilendiren yeni bir gelişme ise gündeme bomba gibi düştü. Gazeteciler Haluk Yürekli ve Gökhan Dinç tarafından ortaya atılan iddiaya göre Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ile TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi gizlice buluştu.

indir (1)-26

Ali Koç ve Mehmet Büyükekşi’nin Gizli Buluşması İfşa Oldu

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ile TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin Cumartesi günü gizlice buluştuğu ortaya çıktı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva tesisleri yerine; İstanbul’un Levent ilçesindeki özel bir mekanda görüştükleri öğrenildi. Başkan Ali Koç’un talebi ile gerçekleştirilen görüşme ‘’İkinci Zorlu Vakası’’ olarak değerlendirildi. Spor kamuoyunun yeni öğrendiği gizli buluşmanın detayları da ortaya çıkmaya başladı. İkilinin neden Riva tesisleri dışında buluşma ihtiyacı hissettiği ise merak konusu oldu. Gizli buluşmanın ortaya çıkması spor kamuoyunda şok etkisi yarattı.

zorlu_gorusme-sb

Zorlu Skandalı Unutulmadı

Hatırlanacağı üzere 2019 yılında dönemin TFF Başkanı Nihat Özdemir, MHK Başkanı Zekeriya Alp ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un gizlice görüştüğü ortaya çıkmıştı. Spor tarihine ‘’Zorlu Skandalı’’ olarak geçen gizli görüşmeyi eski hakem ve spor yorumcusu Ermen Toroğlu ifşa etmişti. Dönemin TFF Başkanı Nihat Özdemir’in Zorlu Center’daki ofisinde gerçekleşen görüşmenin 2.5 saat sürdüğü öğrenilmişti. MHK Başkanı Zekeriya Alp’in de toplantıda bulunması soru işaretlerine neden olmuştu. TFF binası yerine özel bir ofiste gerçekleştirilen görüşme Süper Lig’deki diğer kulüplerin başkanların ve taraftarlarını rahatsız etmişti. Başkan Ali Koç tarafından da kabul edilen gizli görüşmede neler konuşulduğu ise tam olarak öğrenilememiş; lakin spor kamuoyunda endişeye neden olmuştu.

11538859-728xauto

Başkan Ali Koç Yine Gündemin İlk Sırasında

Zorlu skandalı hafızalardaki sıcaklığını korurken Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un adı yine bir özel görüşmeyle anıldı. Haluk Yürekli ve Gökhan Dinç tarafından ortaya atılan iddiaya göre Başkan Ali Koç’un TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Cumartesi günü öğle saatlerinde özel bir görüşme yaptığı öğrenildi. Ayrıca, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin danışmaları arasında yer alan Alp Üstüngör de tartışma konusu oldu. ‘’Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak’’ sloganının sahibi Alp Üstüngör’ün TFF’de danışmanlık hizmeti vermesi de tepki çekti. Sezon başından itibaren Başkan Ali Koç’un sürekli TFF’nin Riva tesislerini ziyaret ettiği haberleri gündeme geliyordu. Bu kez neden TFF Başkanı Mehmet Büyükeşi ile farklı bir mekanda görüştüğü bilinmiyor. Gizli görüşmeyle ilgili sorular ise çoğalmaya devam ediyor. TFF’nin resmi internet sitesinden açıklanmayan görüşmede Başkan Ali Koç ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin ne konuştuğu sorusu ise yanıt bekliyor.

63c4c01745d2a079bcf43183

Kulüpler Birliği Toplanıyor

Kulüpler Birliği Vakfı tarafından düzenlenecek olan iftar programının ana gündem maddesi Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ile TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin gizli buluşması olacak. Süper Lig’de mücadele eden diğer kulüp başkanlarının gizli görüşmeyle ilgili bilgi almak isteyeceği öğrenildi. Haluk Yürekli tarafından Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek’in TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Riva tesisleri dışında gizli bir görüşme yapmadığı da açıklandı. Henüz yeni ortaya çıkan gizli görüşmeyle ilgili Başkan Ali Koç ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’den açıklama gelmedi. İftar programı öncesinde tarafların gizli görüşmeyle ilgili açıklama yapılması bekleniyor.