Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Konyaspor yönetiminin yollarını ayırdığı teknik direktör İlhan Palut, Yeşil Beyazlı kulüpte yaşananların perde arkasını anlattı.

Konyaspor'da İlhan Palut dönemi sona erdi! Konyaspor'da İlhan Palut dönemi sona erdi!

Süper Lig ekiplerinden Konyaspor'un yönetimi, 09 Şubat 2021 yılında göreve getirdiği teknik direktör İlhan Palut ile yollarını ayırdı.

Deneyimli teknik adam İlhan Palut, kendisine dün öğle saatlerinde durumun bildirildiğini belirterek şu ifadeleri kullandı;

"'Bir kan değişikliğinin iyi olacağını düşünüyoruz' deyip teşekkür ettiler bana. Sadece bu, başka da bir şey olmadı. Açıkçası hiç beklemiyordum. Daha iyi sonuçlar bekliyorduk, ama olayın buraya geleceğini hiç beklemiyorduk. Öncesinde böyle bir şey yoktu. Hepimiz şok olduk. Ama Konyaspor için hayırlısı olsun. Bununla ilgili ayrıca bir açıklama yapacağım. Çünkü fesih belgesini aldıktan sonra bir açıklama yapacağım" 

Palut, sosyal medyada teknik direktör Emre Belözoğlu ile ilgili yaptığı açıklama sonrası görevine son verildiği yönündeki iddialar ile ilgili ise şu ifadeleri kullandı;

"'İlhan Palut, Emre Belözoğlu’na bir şey söyledi, görevden ayrıldı'. Bu nasıl bir mantık. Sosyal medyada olmayacak şey yok. Hiç onunla alakası yok. Emre Belözoğlu’na söylediğim sözden dolayı olsa, bugün takıma yeni teknik direktör gelmez. Emre Belözoğlu için pazar akşamı konuştum. Gelen teknik direktörün bileti ise daha önceden hazır."

Öte yandan İlhan Palut, Yeşil Beyazlı takımın başında çıktığı 81 maçta 36 galibiyet, 25 beraberlik ve 20 mağlubiyet aldı.

Geçtiğimiz sezon ligi 3'üncü sırada bitiren Konyaspor, UEFA Avrupa Konferans Ligi'ne katılmıştı.