Süper Lig'in henüz 2. haftasında teknik direktör ayrılığı başladı. Geçtiğimiz sezonun 18. haftasında Hakan Kutlu'nun yerine gelen teknik direktör Sami Uğurlu, Kasımpaşa'da iyi bir kapanış yapmıştı.

Yeni sezonada Kasımpaşa başında başlayan Sami Uğurlu ile işler iyi gitmedi. Lige 4-0'lık Başakşehir mağlubiyeti ile başlayan Kaımspaşa, ikinci haftada 6-0 gibi farklı bir skorla Fenerbahçe'ye yenildi. Alınan bu sonuçların ardından Sami Uğurlu yönetime istifasını sundu. İstanbul ekibinin yönetimi toplanarak 44 yaşındaki teknik direktörle yolların ayrıldı.

YENİ HOCA BELLİ OLDU

Sami Uğurlu ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktör arayışlarına başlayan Kasımpaşa yönetimi Şenol Can ile anlaşmaya vardı. 39 yaşındaki Şenol Can son olarak ligde lavicert beyazlı takımı çalıştırmıştı. 

Futbolculuk döneminin ardından antrenörlük kariyerine top koşturduğu Karagümrük'te yardımcı hoca olarak başlayan Şenol Can daha sonra yine Karagümrük'te teknik direktörlük görevine başladı. İstanbul ekibinde 38 maç takımın başında kalan genç teknik direktör, 24 Mart 2021'de Kasımpaşa'nın başına geçti. Lacivert beyazlı takımdaki görevi 11 maç süren Can, 15 Ağustos 2021'den bu yana takım çalıştırmıyordu.

SAMİ UĞURLU KİMDİR?

27 Nisan 1978 İzmir doğumlu Sami Uğurlu, antrenörlük deneyimine İzmir temsilcisi Altınordu'da başladı. Hüseyin Eroğlu'nun yardımcılığını yapan Uğurlu, 2019'da kulüpten ayrıldı ve Eskişehir'in yolunu tuttu. Eskişehirspor'da iki ayrı dönemde Fuat Çapa ve Coşkun Demirbakan'ın yardımcılıklarını yapan Uğurlu, burada 17 maça çıktıktan sonra görevinden ayrıldı.

2020'de İzmir'e dönen 43 yaşındaki antrenör, burda Yalçın Koşukavak'ın 12, Ali Tandoğan'ın ise beş maçta yardımcılığını yaptı. Daha sonra Ankaragücü'nde Fuat Çapa ve Mustafa Gürsel'in yardımcılığını yapan Uğurlu, Kasımpaşa'ya geçti ve Hakan Kutlu'nun ekibinde sekiz maçta görev yaptı. 20 Aralık 2021'de Hakan Kutlu'nun görevden alınmasının ardından takımın başına geçici antrenör olarak geçen Uğurlu, daha sonra İstanbul ekibini çalıştırdı.