Leicester City'de teknik patron Brendan Rodgers tarafından bu sene sergilediği performansı yetersiz bulunan milli stoper  Çağlar Söyüncü, Premier Lig'deki ilk 7 karşılaşmada yedeğe çekilmişti.

Ligde süre alamayan Çağlar için İngiliz takımınından açıklama geldi.

Brendan Rodgers yarın oynanacak olan Leeds United karşışında da Çağlar Söyüncü'yü oynatmayağını şu sözlerle açıkladı: "Çağlar Söyüncü'nün dizinde sorun var. Milli takımdan döndüğünden beri böyle. Sakatlığıyla ilgili bir tarama yapıldı ve sonucu beklemek zorundayız. Kondisyon olarak istediğimiz noktada değil. Yarınki Leeds United maçını kaçıracak." 

Aksam Gazetesinin  İngiliz medyasına dayandırdığı habere göre; Çağlar Söyüncü'nün tenkik direktör Brendan Rodgers'ın bu sezonki tutumundan rahatsızlık duyduğunu ve İngiliz takımından ayrılmak istediği ifade edildi.

Geçtiğimiz sezon İskoç teknik direktör tarafından 41 maçta oynatılan ve gösterdiği  performansıyla zaman zaman büyük övgüler alan milli savunmacının, bu sezonki tutuma anlam veremediği ve kadro dışı lmaktan rahatsız olduğu aktarıldı. 

Diğer taraftan yine Akşam Gazestesinin İtalyan ve İspanyol basınında dayandırdğı haberlerde; Çağlar Söyüncü için Inter ve Atletico Madrid yakın takipte olduğu belirtiliyor. 2018'den bu yana Premier Lig'de oynayan 26 yaşındaki defans oyuncusunun da bu iki takıma olumlu yanaştığı ve Diego Simeone faktöründen ötürü  İspanyol temsilcisi Atletico Madrid'e daha yakın olduğu iddia edildi.