İngiliz basınından Fenerbahçe ve Mesut Özil hakkında flaş bir iddia ortaya atıldı..

Daily Star gazetesinin haberine göre, Arsenal'de mutlu olmayan ve takımdan ayrılmak istediği belirtilen Türk asıllı Alman yıldız Mesut Özil için Fenerbahçe harekete geçti..

Haberde, Mesut Özil'in Londra ekibinin teknik direktörü Unai Emery ile yıldızının bir türlü barışmadığı yazılırken, yıldız oyuncu takımdan ayrılmak istese de Arsenal'in onu kolay bırakmaya niyetinin olmadığı ifade edildi..

İngiltere Premier Lig'in 3. haftasında Arsenal'in West Ham United'la oynayacağı maçın kadrosuna alınmadığını öğrenen Mesut Özil'in Unai Emery ile sözlü tartışma yaşadığı haberleri Ada basınında yer almıştı.

Fenerbahçe'nin bu durumu fırsat bilip Mesut Özil'i transfer etmek için teklif hazırlayacağını iddia eden Daily Star, Manchester United'ın da Mesut için teklif yapmayı düşündüğünü da yazdı..

Daily Star'a göre transfer teklifi yapma ihtimali konusunda Fenerbahçe 5/2 oranla Manchester United'ın bir adım önünde. Gazetenin Kırmızı Şeytanlar'a verdiği oran ise 4/1..

Ne var ki, Fenerbahçe'nin Mesut Özil'i kadrosuna katmak istemesinin önündeki en büyük engellerden biri sarı lacivertli ekibin ekonomik durumu..

Mesut Özil'in Arsenal'le olan kontratı 2021 Haziran'ında sona erecek..

Vergiler düştükten sonra yıllık net 7 milyon euro kazanan Mesut ayrıca takımda haftalık ücreti en yüksek olan futbolcu..

Yıldız isim, Arsenal'de haftalık 300.000 pound (yaklaşık 2.5 milyon TL) kazanıyor ki şu anki durumlar göz önüne alındığında Fenerbahçe'nin bu maddi yükün altına girmesi çok zor görünüyor.
Kaynak:ASpor