İnişli çıkışlı bir performans sergilese de Altay Bayındır, hem geleceğe yönelik yatırım yapmak isteyen hem de tecrübeli bir file bekçisi arayan külüpler için adeta biçilmiş kaftan. Bugüne kadar Süper lig ve Avrupa liginde onlarca maça çıkan, başarılar ve başarısızlıklar yaşayan, Milli formayı terleten Bayındır, 24 yaşına rağmen aslında oldukça tecrübeli. Bu sebeple başta İtalya olmak üzere neredeyse tüm Avrupa'nın dikkatle takip ettiği bir isim Son olarak bu özellikleri Inter'e oldukça cazip geldi ve transfer haberleri kulislerde iyiden iyiye yayılmaya başladı. Fenerbahçe taraftarları tedirgin eden o haberin ardından Altay Bayındır İnter'e transfer olacak mı soruları milyonlarca kez araştırıldı. Bu soruya da en net yanıtı yine Altay Bayındır'ın kendisi verdi!

altaybayindir (3)

Tek şart ilk 11

İtalya Serie A'da şampiyonluğu geçtiğimiz sene ezeli rakibi Milan'a kaptıran İnter, Handanovic'in de yaşını almasıyla yeni kaleci arayışına girdi. Milano ekibinin önüne bu pozisyon için çok sayıda öneri gelirken masadaki formüllerden en güçlü olanının ise Fenerbahçe'nin kaleci Altay Bayındır olduğu öğrenildi. Sarı lacivertli kulüpte inişli çıkışlı bir grafik ortaya koysa da Altay, hem 24 yaşında olması hem 1.98 CM'lik boyuna rağmen oldukça atik olması nedeniyle ön plana çıkıyor. Kalecilik sezilerinin de geliştiği düşünülürse Altay, İnter için gerçek anlamda biçilmiş bir kaftan. İyiden iyiye bu transfer haberinin konuşulmaya başlamasıyla sessizliğini bozan Bayındır ise, kendisini transfer etmek isteyen Avrupa'nın önde gelen kulüplerine ise tek şart olarak ilk 11'de oynama maddesi koydu. 

Maaş konusunda anlaşamadı

Ali Koç ve yönetim ile maa hususunda ortak bir noktada buluşamayan genç file bekçisi, İnter kulübüyle temasa geçerek garanti talep etti. Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Sarı lacivertli takımla önümüzdeki yılın ortasında sözleşmesi bitecek Altay Bayındır'ın Avrupa takımlarının kıskacında olduğu ifade edildi. Altay'ın da Avrupa'da oynama isteği  göz önünde bulunduruldığunda, İnter'in transfer teklifinin oldukça cazip geldiği öğrenildi. 

Fenerbahçe idaresi ile maaş hususunda bir türlü ortak paydada buluşamayan Altay, 25 milyon TL talep etmiş fakat bu isteği kesin bir dille reddedilmişti. Bayındır, yaşanan bu tartışma sonra rotayı Avrupa'ya çevirdi. Eğer Altay bu hafta sonuna kadar Fenerbahçe'ye imza atmazsa, dilediği takımla transfer görüşmesi yapabilme hakkı elde edebilecek ve anlaştığı kulübe de bonservissiz gidebilecek. 

altaybayindir (2)

Topu oyuna sokmada sıkıntılı

Bir iyi bir kötü olan Altay Bayındır, özellikle refleks ve oyun takibi konularında kendisini oldukça ilerletti. Özellikle ceza sahası içinde karambollerde başarılı bir çizgi ortaya koyan Bayındır, topu oyuna sokmada ise aynı başarıyı gösteremiyor. Genellikle kendisine atılan geri pasları çok hızlı bir şekilde dikerek uzaklaştıran Bayındır, bu negatif yönüyle de tanınıyor. Altay, eğer İnter'e transfer olursa bu özelliğini geliştirmek zorunda. Bilhassa Avrupa liglerinde artık oyun başlangıcının kalecilerinden yapıldığı göz önünde bulundurulursa bir kaleciden istenen kabiliyetlerde de farklılıklar oluşuyor.