Çin'in Wuhan kentinde başlayan koronavirüs, tüm dünyayı etkisi altına aldı. İnsan sağlığını tehdit eden ve henüz ilacı bulunamayan ölümcül virüs, ülkemizde de ölümlere neden oldu.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın ilan edilen Kovid-19 virüsüne spor dünyasından da isimler yakalandı.

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'nin basketbol ve futbol takımlarının ardından Galatasaray'da da virüs semptomlarında rastlandı. Sarı Kırmızılı kulübün yönetimden Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay, bu virüse yakalanırken teknik direktör Fatih Terim de virüse yakalananlar arasında.

Günay, Albayrak ve Terim; hastalıkla girdikleri savaştan galip çıkarken virüs bir başka efsane sporcuyu etkisi altına aldı. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın file bekçiliğini yapan 46 yaşındaki Rüştü Reçber'de de koronavirüs tespit edildiği geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

Milli Takım'ın eski kalecilerinden Rüştü Reçber'in koronavirüs (Kovid-19) tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. Eşi Işıl Reçber, eşinin sağlık durumu hakkında bir açıklamada bulundu.

Işıl Reçber, eşinin ateşinin kontrol altına alındığını belirten açıklamasında şu ifadeleri kullandı;  "Rüştü, şu an yoğun bakımda ve tedavisi devam ediyor. Ateşi kontrol altına alındı. Gelişmeler iyi yönde. Hastalık çok ani gelişti. Virüs doğrudan akciğerlere inmiş. Nefes darlığı çektiği için doktorlar tarafından hemen müdahele edildi. Hâlâ yoğun bakımda. Tedavisine devam ediliyor.''

Kaynak: Super Haber