Kahramanmaraş merkezli ve 10 şehrimizde  meydana gelen 7.7 şiddetindeki depremde İskenderun'da olan TFF 2. Lig takımlarından İskenderunspor'un kaleci antrenörü Uğur Kurt'tan kötü haber geldi.

İskenderunspor'un atletik performans antrenörü Halil İbrahim Sönmez aynı binanın enkazından kurtarılsa da kaleci antrenörü Uğur Kurt'a şuana dek hbaer alınamamıştı. Deneyimli antrenörün enkaz altında yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Medipol Başakşehir, bir dönem turuncu-lacivertlilerin akademisinde de görevde bulunan Uğur Kurt'un ölümüyle taziye mesajı paylaşıldı.

Başakşehir başkanı Göksel Gümüşdağ, şu ifadeleri kullandı:

"Akademimizde de görev almış, son olarak İskenderunspor'un kaleci antrenörü olarak çalışan Uğur Kurt'un vefat haberini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Hocamıza Yüce Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum." 

TFF 2.Lig'de yer alan İskenderunspor Uğur Kurt'un hayatını kaybettiğini sosyal medyadan açıkladı. Kulüpten yapılan açıklamada, "Türk futbolunun değerli ismi, kaleci antrenörümüz Uğur Kurt'u yaşanılan deprem felaketinde kaybetmenin derin üzünütsünü yaşıyoruz. Merhum Uğur Kurt hocamıza Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı dileriz. Seni unutmayacağız hocam... Daima kalbimizdesin..." notuna yer verildi.

Bir dönem Galatasaray'da da görev yapan Uğur Kurt için sarı kırmızlı camia taziye mesajı paylaştı.

Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

''Bir dönem kulübümüzde de kaleci antrenörü olarak görev alan, İskenderunspor'un kaleci antrenörü Uğur Kurt'un vefat haberini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Kurt’a Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına, İskenderunspor’a ve Türk spor camiasına başsağlığı dileriz.''