UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. Eleme turu ilk maçında temsilcimiz Fenerbahçe yarın saat 20.00'de Maribor'u sahasında ağırlayacak. Maç öncesinde yapılan basın toplantısında teknik adam İsmail Kartal, önemli açıklamalar yaptı.

Kartal, transferler ilgili olarak; "Ben rakibim istiyor diye hiçbir zaman bir oyuncuyu transfer ettirmem. Çalım atıldı ifadelerini doğru bulmuyorum, en doğru çalım sahada atılır. İşin ekonomik boyutu var, bunlar Türkiye şartlarında çok yüksek rakamlar. En büyük çalım sahada atılır." dedi.

Tecrübeli teknik adam  Okan Buruk'un açıklamasına da şu şekilde cevap verdi:

 "Bunlar küçük söylemler. Türk takımları, Avrupa'da birbirini desteklemeli. Ortamda ayrışma yaratacak söylemlerden kaçınmak lazım. Bizim hedefimiz, ülke puanını yükseltmek. Avrupa'da mücadele eden tüm ekiplerimizi destekliyoruz.

Kartal, Tete ile ilgili olarak ise şöyle konuştu: 

"Tete transfer gündemimizde baştan beri yok. Bunu herkes böyle bilsin. Listemizde yoktu. Bize de teklif edildi. Sistemimize uygun bulmadım. Hem de yönetimin açıkladığı şartlar nedeniyle gündeme almadık. Ayrıca bonservis olayı var, kapalı kutu. Ne ile karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Tete'den daha üstün, daha farklı oyuncularla ilgileniyoruz."