Fenerbahçe yeni sezon hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Portekizli teknik adam Jorge Jesus ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktörlük görevine getirilen İsmail Kartal, Samandıra’da kamp kurdu. Tecrübeli teknik adam ve ekibi, sarı lacivertli yönetime rapor sunmak için yoğun bir çalışma dönemi içerisine girmişti. İsmail Kartal’ın ilk raporunu hazırladığı ve Başkan Ali Koç ile görüştüğü öğrenildi. Fenerbahçe’nin transfer politikasının şekillenmesini sağlayacak olan rapor doğrultusunda oyuncularla ilgili kritik kararlar alınacak.

t25_ismail-kartalin-ekibinde--171

3. İsmail Kartal Dönemi Farklı Olacak

Fenerbahçe teknik direktörü olarak 3’ncü dönemine başlayan İsmail Kartal’ın farklı bir strateji planladığı öğrenildi. Sezonu mutlak şampiyonluk hedefi ile açacak olan Fenerbahçe’de takımdan gönderilmesi istenen oyuncular belirlendi. 62 yaşındaki teknik direktörün kadro planlamasında yerli oyunculara öncelik verdiği öğrenildi. Güçlü bir takım iskeleti kurmak isteyen İsmail Kartal’ın gözden çıkardığı oyuncular arasında Joao Pedro da yer aldı. 31 yaşındaki İtalyan futbolcu geçtiğimiz sezon sakatlık sorunu nedeniyle istenen performansı sergileyememişti. İsmail Kartal, Joao Pedro ile sezon açılışı yapmak istemediğini yönetime bildirdi.

af923adfba6c4e629aa3d46a7778f857

Fenerbahçe’de Forvet Hattı Yenilenecek

Fenerbahçe’de teknik direktör İsmail Kartal’ın yönetime sunduğu rapor üç kategoriden oluşuyor. Takımdan gönderilmesini istediği oyuncular listesinde Joao Pedro’dan sonra Mbwana Samatta yer alıyor. 2021 yılında transfer edilen Tanzanyalı futbolcunun da Fenerbahçe ile yolları ayrılacak. Genk kulübünden kiralık olarak dönen Samatta yeni sezon yapılanması içinde düşünülmüyor. İsmail Kartal’ın raporundaki en şaşırtıcı oyuncu ise Serdar Dursun oldu. Tecrübeli teknik adam Serdar Dursun’un takımda kalması yönünde rapor verdi.

01ganh1ha1kgs03ded5q

Fenerbahçe’nin teknik patronu İsmail Kartal güçlü bir hücum hattının kurulmasını istiyor. Yeni transfer Edin Dzeko’nun yanın da Batshuayi ve King’in yeterli olacağı düşünülüyor. Serdar Dursun ise yerli oyuncu kontenjanında kullanılacak. Sarı lacivertli yönetim ise hücum hattını zenginleştirmek için fırsat transferlerini kollamaya devam ediyor. Transfer döneminin sonunda yeni bir forvet takviyesinin yapılması bekleniyor. İsmail Kartal’ın takımdan gönderilmesini istediği oyuncular arasında Gustavo Henrique de yer alıyor.

598acbb6f6344b9e9fef85ff6a930f47

İsmail Kartal’ın Savunma Planı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve yöneticilerle bir araya gelen İsmail Kartal, takım planlamasıyla ilgili raporunda savunma tandeminde de söz etti. Tecrübeli teknik adamın Serdar Aziz ve Luan Peres’i birlikte kullanmak istediği öğrenildi. Fenerbahçe’nin Macar futbolcusu Attila Slazai ise ‘’teklif gelirse satılabilir’’ oyuncular kategorisinde yer alıyor. 25 yaşındaki futbolcu geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’den ayrılmak istemişti. Lakin, yönetim tarafından takımda kalması yönünde ikna edildi. Fenerbahçe’nin istediği bonservis ücretinin verilmesi halinde Attila Szalai takımdan ayrılacak. Sol bek mevkisine yeni bir transfer yapmak isteyen yönetim, sezon açılışını Oosterwolde ile yapacak. Sol bekte Oosterwolde’den verim alınamaması halinde ise Luan Peres yerine geçecek; savunmada ise Attila Szalai’ye şans verilecek.

385x218-fenerbahcede-ferdi-kadioglu-sevinci-o-macta-donuyor-1647335285679

İsmail Kartal’dan Tam Not Aldılar

Fenerbahçe’nin yeni sezon yapılanması içerisinde yer alan oyuncular da belirlendi. Sarı lacivertli yönetime ilk raporunu sunan İsmail Kartal takımda kalmasını istediği oyuncuları raporunda belirtti. Tecrübeli teknik adam Ferdi Kadıoğlu, Serdar Aziz, Crespo, Emre Mor, Luan Peres ve Batshuayi’nin satılmaması yönünde rapor verdi. Ayrıca, Fenerbahçe ile sözleşmesi sona eren Zajc’ın da takımda kalmasını istediğini yönetime bildirdi. İsmail Kartal’ın teklif gelmesi halinde satılmasına onay verdiği futbolcular ise Osayi Samuel, Attila Szalai, Joshua King, Arao ve Rossi oldu. Fenerbahçe’de Osayi Samuel’in takımdan ayrılması yeni bir transferin yapılmasına şartına bağlandı. Sarı lacivertli yönetimin listesindeki oyuncu ise Mert Müldür oldu. Milli futbolcunun transferi tamamlanırsa Osayi Samuel takımdan ayrılacak.

a5yOM_1688294049_632

Fenerbahçe’de 3 Oyuncu ile Yollar Ayrıldı

Fenerbahçe’de yeni sezon kadro planlaması içerisinde düşünülmeyen oyuncular ile yollar ayrılmaya devam ediyor. Ausgsburg kulübüne kiralık olarak gönderilen Mergim Berisha’nın satın alma opsiyonunun kullanıldığı açıklandı. Fenerbahçe resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre Dimitris Pelkas ve Ezgjan Alioski ile yolların ayrıldığı belirtildi. Pelkas’ın yeni sezonda sarı lacivertli takımda görev alabileceği iddiaları da ortadan kalktı. Yunan futbolcunun kariyerine Süper Lig’de devam etmesi bekleniyor.