Süper Ligin 4. haftasında Fenerbahçe, Ankaragücü'ne konuk oldu. Sarı lacivertliler, Osayi Samuel'in attığı golle maçtan 1-0 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın ardından teknik direktör İsmail Kartal basın mensuplarının sorularına yanıtta bulundu.

Maçla ilgili Kartal, "Hazırlanmak için çok fazla fırsatımız olmadı. Milli aranın ardından yoğun bir fikstüre gireceğiz. Bugün maçı daha erken kopartabilirdik. Kazanmasını bildik. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Kadın Voleybol Milli Takımı'nı tebrik ediyorum. Ülkemize hayırlı olsun." dedi.

6 numara transferine ilişkin de konuşan deneyimli çalıştırıcı, "6 numara transferi için çalışmalarımız sürüyor. Başkanımızın ve yöneticilerimizin yoğun çabası var. Transferin son günlerine gelindiği için iyi ve kaliteli bir isim almak istiyoruz. Zannediyorum ki iyi bir şey olacak. Burada başkanımız ve yönetimimiz bu süreci götürüyor." ifadelerini kullandı.

İsmail Kartal, Livakovic ile ilgili de,  "Livakovic'in adalesinde zorlama vardı. Doktor raporu oynatmamız durumunda riskli olduğu yönündeydi. Oynatsak 3-4 hafta oynayamayabilirdi. Bu riski alamazdım. Onu da kadroya alarak takıma adapte olmasını istedim. Kendisi de bunu istedi. İrfan Can son maçlarda gerçekten güzel bir performans ortaya koydu. Bazı maçlarda İrfan Can oynayabilir duruma göre ama Livakovic'in sakatlığı düzeldiği an bizim birinci kalecimiz olacaktır." şeklinde konuştu.