UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. ön eleme turundaki Zimbru maçı öncesi basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, transfer ösylentileri hakkında da konuştu. Kartal kaleci dahil, çok önemli birkaç futbolcuyu bitirmek üzere olduklarını kaydetti.

Başarılı teknik direktör İsmail Kartal, "Yaptığımız, yapabileceğimiz transferler var. Yıldız oyuncudan ziyade olması gereken yerlere Transfer yapacağız. Tabii içlerinde yıldız oyuncular da olacak. Başkanımız kaleci transferini yürütüyor. Her türlü çabayı gösteriyor. Biz de bu transfer için başkanımızla görüştük. Şu anda birkaç tane oyuncunun transferi bitebilir. Çok önemli oyuncularla görüşmelerimiz sürüyor. Bunların arasında kaleci de var." dedi. 

CENGİZ ÜNDER AÇIKLAMASI

Transfer döneminde adı Fenerbahçe ile anılan Cengiz Ünder sorusuna da cevap veren İsmail Kartal, "Cengiz Ünder gibi Avrupa'nın önemli kulüplerinden oyuncularla görüşmelerimiz devam ediyor." diye konuştu. 

super-lig-devinden-cengiz-641_2

“2-3 FUTBOLCUMUZA TEKLİF VAR”

Takımda düşünmedikleri futbolculara teklifler geldiğini söyleyen Kartal, "Yeni bir planlama içindeyiz. Takımdan gitmesini düşündüğümüz, teklif gelen oyuncular var. Çok kalabalık olduğumuz için onların bir bölümünü ayırdık. Ayrı saatlerde çalışıyoruz. Şu an 2, 3 tanesine teklif var. Bu teklifler doğrultusunda da onların yakın bir zaman içinde kulübümüz tarafından değerlendirileceğini düşünüyorum. Teklifler var." ifadelerini kullandı. 

DZEKO VE TADIC’E ÖVGÜ

Yeni transferler Edin Dzeko ve Dusan Tadic'den çok memnun olduğunu söyleyen Kartal, "Dzeko ve Tadic dünya çapında, önemli kariyere sahip futbolcular. Çok profesyoneller. Geldikleri günden itibaren bütün futbolculara örnek olacak şekilde davranıyorlar. İyi ilişkiler içiresindeler. Ben de iyi niyetli bir insanım. Futboldan gelen bir insanım, yarın onlar bizim yerimize geçecekler. Benim her şeyim açık ve nettir. Kim oynayacak, kim oynamayacak, ben ne istiyorum, bu takım nasıl olması gerekiyor, taraftar bizden ne bekliyor, Fenerbahçe'nin taraftarı sahada nasıl bir takım, oyuncu görmek istiyor bunları anlatıyorum. Saha içinde ve dışında sürekli sohbet halindeyiz. Arkadaş gibiyiz. Onlar da bunu net şekilde anlasınlar diye birbirimize pozitif bir enerji veriyoruz. Onun için onların davranışlarından çok memnunum." dedi. 

ismailkartal

YABANCI KURALI DEĞERLENDİRMESİ

Yabancı kuralı hakkındaki görüşlerini de bildiren Kartal, "Yabancı kuralı ülkemizde tartışılan bir konu. Bu konuyu burada konuşsak, saatler alabilir. Yabancı kuralı hemen kalksın hemen şöyle olsun denilebilecek bir konu değil. Bütün kulüpler bundan rahatsız, herkes şikayetçi. Burada ortak bir nokta bulunması lazım. Bulunması içinde kulüp başkanlarının, federasyonun ve görev alan teknik direktörlerin bulunması lazım. Açık bir şekilde bir toplantı yapılması lazım. Bu sadece kulüp başkanları ve federasyonun alabileceği bir karar değil bana göre. Teknik direktörlerin de bu işin içinde olması lazım." diye konuştu. 

TARAFTARLARA DESTEK ÇAĞRISI

Fenerbahçe taraftarlarına seslenen ve destek isteyen İsmail Kartal, "Çubukluyu giyen her oyuncu, en iyi oyuncumuzdur. Çubukluyla sahaya çıkan takım en iyi takımdır. Bu taraftar ve camia her şeyin en iyisine ve güzeline layıktır. Yarın akşamki maçla başlayarak tüm desteğinizi bu takıma gösterin. Tribünlerde sizler, sahada bizler tek bir enerjiyle mücadele etmeliyiz. Büyük Fenerbahçe taraftarı bunu lütfen unutmayın" dedi.

“TADIC İLE BALIK TUTMAYA GİDECEĞİZ”

Yeni transfer Tadic'le ilgilideğerlendirmelerde bulunan Kartal, "Tadic büyük bir profesyonel. Gelir gelmez herkese hemen pozitif enerji verdi. Ajax'da yaptıklarını anlattı. Doğru yolda olduğunu tartışıyoruz, konuşuyoruz. Orada da aynı şeyler yapıldığını, sistemsel olarak büyük farklılıklar olmadığını, biraz özel hayata girdik. O çocuğundan bahsetti, ben çocuğumdan bahsettim. Ben balıkçı bir ailenin çocuğu olduğumu söyledim. O da 'ben balık tutmayı çok seviyorum, beni götürür müsün' dedi. O bana tuttuğu balıkları gösterdi. Aramızda güzel bir diyalog oldu. En yakın zamanda da boşluk bulabilirsek çocuklarımızla beraber balık tutmaya gideceğiz" şeklinde konuştu.

ismail kartal1

"SPEKÜLATİF HABERLERE İNANMAYIN"

İsmail Kartal, "Bütün basın mensubu arkadaşlarım ve bütün Fenerbahçe taraftarlarına söylüyorum. Lütfen benim ağzımdan çıkmayan hiçbir şeye inanmayın. Benim ağzımdan bir şey çıkıyorsa ona inanın. Spekülatif haberlere, yazılı ve görsel medyanın dışında internet ortamındaki haberlere, benim bilgim dışındaki hiçbir şeye inanmayın. Benim ağzımdan ne çıkıyorsa lütfen buna inanın." dedi.