Süper Lig'de açık ara liderliğini daevam ettiren ve şampiyonluğun en büyük adayı olan  Trabzonspor, transferde de atak bir izlenim veriyor.

Birçok oyuncuyle iletişim halinde olan Trabzonspor, şimdiye kadar  3 futbolcuyu resmen transfer ettiğini açıklarken Galatasaray'ın da listesinde yer alan Carlos Salcedo'yu da gündemine getirmişti.

Meksika takımı  Tigres'te oynayan ve kulübü ile 1 sene daha kontratı olan 28 yaşındaki defans oyunxusu taraftarlardan gelen  "Come to Trabzonspor" mesajı üzerine konuşmuş ve "Hem siz hem de Galatasaray beni istiyor. Sonuçta ne olacak göreceğiz"  demişti.

Salcedo için İngiltere'nin köklü takımlarından Wolverhampton'ın da iletişim halinde olduğu bilgisi gelirken, İngiliz medyasında çıkan haberlerde Tigres'in istediği ücret de öne sürüldü.

Buna göre; Şimdiye kadar kulübe gelmiş herhangi resmi bir teklifin olmadığı ifade edilirken, Meksika ekibinin oyuncusu için başlangıçta 8 milyon Dolar talep etse de fiyatı indirdiği ve 4 milyon Dolar'ı kabul göreceklerini yazıldı.

Haberde bu miktarın İngiliz ekibi Wolves için yüksek bir ücret olmadığına vurgu yapılrıken, Brezilya ekibi Palmeiras'ın 2,5 milyon Dolar teklif vermeyi planladığı kaydedildi.

KAYNAK: FOTOMAÇ.