La Liga ekiplerinden Atleticho Madrid forması giyen 30 yaşındaki Diego Costa günlerdir Fenerbahçe medyasında gündeme gelmekteydi. 

Levent Ümit Erol ise Diego Costa gerçeklerini takipçilerine açıklamak istedi.

Levent Ümit Erol twitter hesabından şu açıklamalarda buludu:"Costa'nın sezonluk olarak eline geçen para 11 Milyon Euro, sözleşmesi ise 22 Milyon Euro. ( yarısı kadar vergi) 

Salı günü ise Diego Costa ile Türkiye yetkilisi Murat Kuş Madrid'te buluşacak. Diego Costa ancak o toplantı sonrası gündeme gelebilir ülkemiz adına."

Levent Ümit Erol:"2017-2018 sezonunda ise Fenerbahçe resmi teklifi yapmıştı. Ve o dönem sunulan bu teklife olumlu cevap verilmemişti. Şimdi ise Diego Costa tam 11 Milyon net maaş alıyor, Menajer ücreti vs. ile bu rakam 15 Milyon Euro'yu buluyor. Atleticho Madrid ise oyuncuyu serbest bırakabilir. Diego Costa maaşında indirim istemiyor. Salı günü yapılacak olan toplantı sonrası Türkiye yetkilisi Manajer Murat Kuş oyuncu Ülkemizden isteyen takımlara sunulacak teklifler üzerine. Oyuncunun ücreti belli tek kuruş bile indirim yapmıyor. Bununla birlikte imza parası isteniyor, menajer parası var en az 15 Milyon Euro. Bu para nerede var onu bilmeden yalan haber yapmak en çok Fenerbahçe yönetimine zarar veriyor." açıklamalarında bulundu.

SPORUNDİBİ / LEVENT ÜMİT EROL