İtalyan medyasındaki habere göre; Fiorentina, Fenerbahçe'den Joao Pedro'yu renklerine bağlamak istiyor. Fiorentina'nın transfer listesine aldığı Pedro'nun sakatlıktan nasıl döneceği de İtalyan takımı tarafından yakından izlendiği ifade edildi.

Ayrıca haberde Dusan Vlahovic'ten sonra bir türlü istediği forvet oyuncusunu bulamayan Fiorentina'nın, Joao Pedro' kadrosunda görmek istediği belirtildi. Pedro'nun transferinin olmaması durumunda ise; Arnautovic, N'Zola, Beto, Colombo ve Duvan Zapata oyuncularından birine teklif götürüleceği belirtilen haberler arasında.

Fenerbahçe'de Joao Pedro'nun takımdaki geleceği merak konusu olmuştu. Pedro'nun menajeri Fotomaç gazetesine açıklamada bulundu ve Joao Pedro'ya henüz herhangi bir resmi teklifin gelmediğini ve İtalya'dan futbolcusu ile ilgilenen takımların olduğunu belirtti.

Bunun yanı sırasında İtalyan takımlarının Pedro için çekimser bir tavır ortaya koyduğunu ifade etti. Bu tavrın nedeni ise, futbolcu için talep edilen bonservis olduğu ifade edildi. Fenerbahçe yönetiminin, Joao Pedro'yu transfer etmek isteyen kulüplerden '7 milyon euro' bonservis ücreti istediği ve bu nedenden dolayı da İtalyan takımlarının resmi teklifte bulunmadığı belirtiliyor.