Bir dönem ülkemizde Fenerbahçe'nin de formasını terleten Portekizli yıldız Luis Nani'nin yeniadresi belli oldu.

Avustralya temsilcisi Melbourne Victory, bir dönem Fenerbahçe ve Manchester United  takımılarında da mücadele eden 35 yaşındaki Portekizli yıldız oyuncu Luis Nani'yi kadrsouna dahil etti.

Portekizli yıldız Nani geçen sezonu İtalyan temsilcisi Venezia'da geçirmişti..

Luis Nani ilk karşılaşmada eski kulübü İngilzi ekibi Manchester United ile hazırlık maçında karşı karşıya gelecek.

LUİS NANİ KİMDİR?

Tam adı Luis Carlos Almeida du Cunha olan Nani, 17 Kasım 1986 yılında Portekiz'in Amadora kentinde dünyaya geldi. 2021 başı itibariyle 34 yaşında bulunmaktadır. Çok uzun yıllar Manchester United forması giyen Nani'nin yıldızı burada parlamıştır. Boyu 175 cm olan futbolcu genellikle kanat mevkiinde oynamaktadır. Her iki kanatta da oynayabilen futbolcu, zaman zaman forvet arkası olarak da görev alabilmektedir.

Nani 7 Temmuz 2015 yılında 6 milyon Euro bonservis bedeli ile Manchester United'tan Fenerbahçe 'ye transfer olmuştur. Fenerbahçe'de yalnızca 1 sezon oynayan Nani, 5 Temmuz 2016'da 8,50 milyon Euro bonservis bedeli ile Valencia takımına transfer olmuştur ve Fenerbahçe'den ayrılmıştır. Nani Fenerbahçe ile 47 maça çıkmış ve bu maçlarda toplam 3732 dakika sahada kalmıştır. Bu maçlarda 12 gol atıp 13 de asist yapan Nani, 11 sarı kart ve bir de kırmızı kart görmüştür.