Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo'nun Serie A ekibi Juventus'taki geleceği Avrupa futbolunda gündemde yer almaya devam ediyor.

Portekizli yıldızın İtalyan devinden ayrılacağı iddialarının da ardı arkası kesilmiyor.

Juventus'ta sezon başı göreve gelen Andrea Pirlo'nun oynatmak istediği sistemle bir türlü uyum sağlayamadığı belirtilen Ronaldo'nun transferiyle ilgili bomba bir iddia ortaya atıldı.

La Liga devi Real Madrid'den ayrılması gündemdeyken de Ronaldo'nun eski takımı Manchester United'a gideceği iddia edilmiş ancak Portekizli yıldız İtalya'yı da fethetmek için Juventus'a gitmiş ve şampiyonluklarına ve gollerine Çizme'de devam etmişti.

İtalya ve İngiliz basınında yer alan haberlerde; teknik direktör Pirlo'nun oynatmak istediği takım oyununda topu sürekli kendine isteyen Cristiano Ronaldo'nun yerinin olmadığı ifade edilmişti.

Ayrıca koronavirüs nedeniyle ekonomik anlamda kötü günler geçiren Juventus'un Ronaldo'nun maaşından kurtulmak istediği de öne sürülmüştü.

Ronaldo-Juventus cephesinde bunlar yaşanırken Portekizli yıldızın eski takımı Manchester United'da da Paul Pogba sıkıntısı yaşanıyor.

2016 yazında Juventus'tan Manchester United'a 105 milyon Euro karşılığı transfer olan Fransız futbolcu beklenen performansı bir türlü gösterememiş ve eleştirilerin hedefi olmuştu.

Pogba'nın menajeri Mino Raiola, geçtiğimiz günlerde oyuncusunun Manchester United'daki günlerinin sona erdiğini ve takımdan ayrılmasının büyük ihtimal olduğunu söylemişti.

İngiliz basınında çıkan haberde Juventus'un Premier Lig ekibi Manchester United ile Ronaldo-Pogba takasını görüşeceği iddia edildi.

Şampiyonlar Ligi'nde grupan çıkamayan ve büyük hayal kırıklığı yaşatan İngiliz ekibinin eski yıldızı Ronaldo'yu kariyerinin son yıllarında yeniden takıma kazandırarak camiaya yeniden hava katmak istediği belirtiliyor.

.

Kaynak: Fotomaç