Dünya Kupası'nda Portekiz, İsviçre'yi 6-1'lik skorla rahat geçerken maça 72. dakikada dahil olan Cristiano Ronaldo gündemden düşmüyor. Önce oyuna geç alınması nedeniyle Cristiano Ronaldo'nun sevgilisi Georgina Rodriguez tepki gösterdi, ardından Ronaldo gerçeği ortaya çıktı.

Berisha için resmi açıklama geldi! Berisha için resmi açıklama geldi!

Portekiz milli takımında sular durulmuyor. Katar'da düzenlenen Dünya Kupası'nda Gonçalo Ramos'un 3 gol atarak yıldızlaştığı Portekiz, İsviçre'yi 6-1 yenerek son 16 turuna kalmayı başardı. Fakat tartışmaların ardı arkası kesilmedi. Oyuna 72. dakikada dahil olan Cristiano Ronaldo'nun tavırları televizyondan bile fark edilirken son çıkan bir haber ortalığı karıştırdı. Habere göre, Cristiano Ronaldo ile teknik patron Santos arasında kriz çıktı. Ronaldo'nun kampı terketme tehdidinde bulunduğu öne sürüldü.

'Tepkisini beğenmedim'

Ronaldo'nun İsviçre maçında oyuna girdiği an hakkında konuşan Portekiz'in teknik direktörü Santos, "Ronaldo'nun değişikliği sırasındaki görüntülerini gördüm ve tepkisi hiç hoşuma gitmedi" ifadelerini kullandı. Basın toplantısında yaptığı bu açıklamayla bir anda gerginlik seviyesini artıran teknik patron Santos ile Ronaldo arasındaki krizin büyüdüğü ileri sürüldü.

Yabancı kaynaklı bir haberde iki arasında diyalogun tehdit boyutuna ulaştığı ve Ronaldo'nun kampı terketmekle tehdit ettiği öne sürüldü. Konu ile ilgili Ronaldo ve Portekiz tarafından henüz resmi bir açıklama gelmezken yaşanan tartışma hakkında Santos, "Güney Kore maçında yaşananlarla bir ilgisi yok. O konu kapandı. Birkaç gündür bu maç için farklı taktiksel hameleler planlıyoruz. Bu da bir tercihti. Karar, bundan daha fazlasını ifade etmiyor. O, örnek bir profesyonel. Takıma çok fazla katkısı olacak" dedi.