Katar'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası için liglere verilen arada hazırlık karşılaşmaları oynayan Torino, İspanya takımı Espanyol ile karşılaştı. Emirhan İlkhan bu maça ilk 11'de başladı. Torino mücadeleden 1-0 galip ayrıldı.

Fanatik'in İtalyan medyasına dayandırdığı haberlere göre, Emirhan İlkhan, gösterdiği performasnla Teknik adam Ivan Juric'i etkiledi. Emirhan'ın Espanyol maçında ortaya koyduğu performans izleyenleri etkiledi.

İtalyan medyasında bulunan haberde Emirhan için, "Espanyol karşısında çok iyi performans gösterdi. Bu performans kesinlikle onu yeniden hayata döndürdü. Emirhan, San Siro'daki Inter maçından sonra forma bulmakta zorlanıyordu. Henüz 18 yaşında, 18 yaşında girmiş yabancı bir çocuk İtalya'da oynamak için Türkiye'deki konfor alanını terk etme cesaretini gösterdi" denildi.

Ayrıyeten haberde, Teknik adam Juric'in daha öncesinde Emirhan'ın Serie A için hazır olmadığını en azından Torino seviyesinde olmadığını görüşünde odluğu bilgileri aktarıldı.

Juric daha öncesinde Emirhan İlkhan için, "O çok farklı bir futbol kültüründen geliyor. Kendisini antrenmanlara veriyor. Gelişmek için çalışmaya ihtiyacı var. İlhan zeki, çabuk öğrenen ve öabuk gelişen bir oyuncu. Geldiğinden beri kendisini geliştirdi. Kalitesi ve tekniği var. Türkiye'de ağır maçlar ve derbiler oynadı. Bu yükü kaldırabileceğini düşündük" sözlerini söylemişti.