Türkiye futbolunu Avrupa’da temsil eden Merih Demiral için Atalanta dönemi sona eriyor. Yıldız futbolcu İtalyan devi Inter’in transfer listesine yeniden girdi. Şampiyonlar Ligi’nde finale yükselerek önemli bir başarıya imza atan Inter kulübünde yaprak dökümü yaşanacak. Inter’de Milan Skriniar ve Danilo D’Ambrosio’nun takımdan ayrılması nedeniyle oyuncu kadrosunda gedikler açılacak. Inter teknik direktörü Simone Inzaqhi’nin oyun sistemine uygun merkez savunmacı transferinin yapılmasına karar verildi.

1680604089865-merih-demiral

Merih Demir’in Stili Inter’e Uyuyor

Inter kulübü savunma hattını güçlendirmek için transfer görüşmelerine başladı. Merih Demiral’ın hem fiziksel yapısı hem de yetenekleri göz önüne alındığında teknik direktör Inzaqhi’nin oyun sistemine uygun olduğu tespit edildi. Milli futbolcunun, Inter’den ayrılması beklenen Milan Skriniar ile benzer özelliklere sahip olduğu düşünülüyor. Merih Demiral’ın İtalya Serie A ligi bilgisi olması da transferde önemli bir etken olarak gösteriliyor.

merih-demiral-1537253

Kiralama Yöntemi Devreye Girecek

Inter ile Atalanta’nın Merih Demiral transferi için masaya oturduğu öğrenildi. İki kulüp yetkilileri arasındaki gizli toplantılar İtalya spor medyasında gündeme taşındı. Atalanta teknik direktörü Gasperini ve Merih Demiral’ın arasındaki çatışmada transfer sürecinin hızlanmasını sağladı. Gasperini tarafından yedek bırakılan Merih Demiral’ın düzenli forma giyebileceği bir kulübe transfer olmak istediği belirtildi. Ocak ayında da Merih Demiral’ın Inter’e transfer olacağı haberleri gündeme gelmişti. Lakin, Milan Skriniar’ın takımda kalması nedeniyle Merih Demiral transferi askıya alınmıştı.

merih-demiral-turkey-2020-1621592477-63043

Inter'den Yüksek Maaş Talebi

Inter ve Atalanta kulüpleri arasındaki ilişkilerin iyi olmasından dolayı transferin başarıyla sonuçlanması bekleniyor. Merih Demiral’ın Inter’e kiralık olarak gitmesi bekleniyor. Inter, milli futbolcuyu renklerine bağlamak için şartları zorlama kararı aldı. Merih Demiral ise Ocak ayındaki transfer teklifine evet yanıtını vermişti. Yıldız futbolcu ile Inter arasındaki tek anlaşmazlık yıllık maaş konusu oldu. Merih Demiral’ın menajeri tarafından Inter’den daha yüksek maaş talep ediliyor. Inter’ın 10 Temmuz’da başlayacak antrenman kampından önce transferin tamamlanması bekleniyor.