Wout Weghorst ve Cenk Tosun ile yeni sezonda Beşiktaş'ın hücum hattını oluşturacak olan Jackson Muleka önceki gün KAP'a bildirilmişti. 5 yıl boyunca Vodafone Park'ta taraftarları için gollerini sıralayıp deplasmanlarda da takımının formasını gerletecek Demokratik Kongolu oyuncunun transfer süreci bir hayli yoğun ve zorluydu. Uzun süredir ilgi gösterilen genç futbolcu hakkında konuşan menajeri Willy Ngoma, Süper Lig'den iki talip olmasına rağmen siyah beyazlıları seçtiklerini söyledi.


 

Galatasaray ve Adana Demirspor da devreye girdi

Muleka'nın da o karşılaşmada Beşiktaş taraftarından etkilendiğini söyleyen oyuncunun menajeri, "Muleka, Beşiktaş kaybetmesine rağmen taraftarın stattaki tutkusundan çok etkilendi" ifadelerini kullandı. Demokratik Kongolu futbolcu için Süper Lig'den başka teklifler aldıklarını da söyleyen Jean-Willy Ngoma,"Kasımpaşa tabii ki Jackson'a ilgi gösterdi. CEO Serkan Reçber'e gösterdiği sevgiden dolayı teşekkür ederim. Çok iyi insan. Galatasaray 'ın da Jackson'a büyük bir ilgisi oldu. Son anda Adana Demirspor da transfer için devreye girdi. Ancak biz Beşiktaş'ı seçtik" sözlerini sarf etti.


jackson-muleka-kyanvubu-saglik-kontrolunden-gecti_705x400


Babası papaz, kendisi ortaokul mezunu

Jackson Muleka için Standard Liege'nin önce İngiliz ekibi Burnley'le anlaşması sonrasında ilk olarak rotayı Ada'ya çeviren genç oyuncu, bu kulübe son anda imza atamamıştı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan oyuncunun menajeri Jean-Willy Ngoma, "Muleka'nın İngiltere'deki çalışma izni konusunda problem çıktığı için Burnley'e transferi gerçekleşmedi" dedi. Demokratik Kongolu futbolcunun çocukluk hayatıyla ilgili de bilgiler veren menajer,"Jackson'un çocukluğu, ailesinin sevgisiyle birlikte normal bir şekilde geçti. Babası, ailesine ve bölgesine çok bağlı olan bir papazdır. Muleka'nın orta okul eğitimi bulunuyor" yorumunu yaptı.


besiktasa-hos-geldin-jackson-muleka-kyanvubu_705x400


Valerien Ismael baş rol oynadı

Muleka'nın Beşikaş'ı seçmesinde teknik direktör Valerien Ismael'in büyük etkisi olduğunu belirten oyuncu menaceri, "Doğrusunu söylemek gerekirse Valerien Ismael'in ona yaklaşımı ve söylediği şeyler, Muleka'yı olumlu yönde etkiledi. Beşiktaş'ı seçmesinde çok yardımcı oldu" diye konuştu. Son olarak oyuncusunun yeni sezondaki planlarıyla ilgili de açıklama yapan Jean-Willy Ngoma,"Gol krallığı, Beşiktaş gibi bir kulüpte üst düzey forvetlerin hedefi olmalı. Ama en önemlisi takımın şampiyon olması. Muleka'nın en büyük artısı çok hırslı bir futbolcu olması. Beşiktaş'a en iyi desteği verip, şampiyonluklar yaşamak istiyor" diyerek sözlerini tamamladı.