Fenerbahçe'nin 2019-2020 sezonun başında 6 milyon euro bedel karşılığında kadrosuna kattığı Luiz Gustavo, ilk 2 sezonda tüm teknik adamalrın vazgeçilmez ismi olmuştu. Geçen sezonda ise yaşadığı sakatlıklar nedeni ile düzenli olarak oynamakta zorluk çeken Brezilyalı yıldız Luiz Gustavo gözden düşmüştü.

BEKLENMEDİK KARAR

AKŞAM Gazetesinin yer verdiği haberde; aldığı yüksek maaştan ötürü sürekli gündeme gelen ve Fenerbahçe'nin yeni sezon öncesi yollarını ayıracağı öne sürülen Brezilyalı oyuncu Luiz Gustavo ile ilgili teknik patron Jorge Jesus'tan sürpriz bir karar verdiği belirtiliyor. Portekizli teknik direktör, yönetime Brezilyalı yıldız futbolcunun transferinde aceleci olunmaması gerektiğini ve takımın menfaatleri içinde bir teklif gelmediği sürece futbolcuyu takımda  düşündüğünü ifade ettiiği kaydedildi.

TARAFTARLARI ŞAŞIRTTI

Teknik adam Jorge Jesus'un bu kararı Fenerbahçeli taraftarları şaşkına döndürürken, Luiz Gustavo hatırı sayılır bir teklif gelmemesi durmunda kontratını Fenerbahçe'de tamamlayacaği ifade edildi. Diğer bir tarafttan ise Jorge Jesus kesin olarak gözden çıkardığı isimleri de belirlediği kaydedildi.

3 İSMİN BİLETİ KESİLDİ

Portekizli teknik adam Jorge Jesus'un raporuna doğrultusuna göre kesinlikle kadroda düşünülmeyen isimler Mauricio Lemos, Max Meyer ve Steven Caulker olduğu ifade ediliyor. Portekizli teknik direktör  bu 3 isim dışında başka bir oyuncuyu sildiği belirtilmiyor.