Fenerbahçe'nin yıldızı Joao Pedro basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Joao Pedro, "Ben buraya gelerek doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. 8 yıl bir takımda oynadıktan sonra farklı bir lige gelince adaptasyon süreci biraz zorlayıcı olabiliyor ancak sahada hocamın istediklerini yapmaya çalışıyorum."  ifadesini kullandı.

Galatasaray'dan teklif gelip gelmediğine yönelik soruya Pedro şu yanıtı verdi:

"Spekülasyonların olması normal. İtalya'da iyi sezonlarımdan sonra teklif olması da normal. Ancak spekülasyonlara en iyi cevap burada olmam. Fenerbahçe'den teklif gelince her şey çabuk gelişti ve en iyi tercihi yaptığımı düşünüyorum"

Yıldız oyuncu, sözlerine şöyle devam etti:

"Gençken çok fazla Galatasaray derbisi izlemiştim, özellikle Alex'in oynadığı dönemde. Şu an tek hedefimiz önümüzdeki hafta oynayacağımız derbide galip gelmek. İyi çalışıyoruz."

"Fenerbahçe'de oynadığım sürece İtalya Milli Takımı'nın beni izlememesi mümkün değil. Bu kadar büyük bir takımdaysanız herkesin gözü üzerinizde olur. Bundan sonrası artık bana bağlı. Bu sezon bir gol hedefim var ancak bunu kendime saklamayı tercih ediyorum."

"Takımımız iyi gidiyor, son maçımızda da bunu gösterdik. Takımımızda birlik havası hakim, kompakt bir maç çıkarttık. Hocamız çok dikkatli, bizim için her şey iyi gidiyor şu anda."