Sezon başında büyük umutlarla transfer edilen ve Cagliari'ye 5 milyon euroya yakın bir bonservis ödenen Joao Pedro, kendisine ödenen ücretin karşılığını verememiş ve sınıfta kalmıştı. Brezilyalı futbolcunun yaşadığı sakatlıkların yanı sıra verilen şansları kullanamaması üzerine ayrılacaklar listesine adı yazılmıştı. Sampdoria ve Torino'nun istediği deneyimli golcünün gidişine kesin gözle bakılıyordu. Aldığı kararı da menajeri açıkladı.

Bu sezon sadece 2 gol atıp 1 de asist yaparak Valencia ve Batshuayi'nin arkasında kalan 30 yaşındaki oyuncunun hakkında menajeri "Pedro, İstanbul'da yaşamaktan ve Fenerbahçe'de oynamaktan dolayı çok mutlu. Şu an için kariyerinde bir değişiklik düşünmüyor. Türkiye'de kalmak istiyor. Siz ona ciddi bir yatırım yaptınız. Onun karşılığını vermek istiyor" diyerek futbolcunun fikirlerini yöneticilere iletti.

Pedro'nun devre arasında gitme ihtimaline karşılık sarı-lacivertliler alternatif isimler belirlemişti. Ancak dün yapılan bu toplantı sonrasında Pedro'nun "Burada devam edeceğim" kararı üzerine bu plan rafa kalktı. Dünya Kupası sonrasında formda dönmek için her gün çalışıyor.


Torino da katıldı

Sampdoria ve Cagliari, Joao Pedro ile yakından ilgileniyor. Özellikle Sampdoria, bir hayli ısrarcı. Bu iki takıma yenisi eklendi. Torino'nun da 30 yaşındaki hücum oyuncusuna kanca attığı öğrenildi. İtalyan basınında yer alan habere göre Torino da Fenerbahçe'ye teklifini götürecek. Ancak Pedro şu aşamada Türkiye'den ayrılmayı düşünmüyor. Sözleşmesine sadık kalmayı planlıyor.


'SİZE UNUTTURACAĞIM'

Joao Pedro, Fenerbahçe'nin kendisine yaptığı yatırımın karşılığını henüz veremediğinin farkında. Tecrübeli futbolcu, sarı-lacivertli camiaya gerçek Pedro'yu izlettirmek için çok hırslı. Dünya Kupası sırasında her gün bireysel idmanlar yapan 30 yaşındaki hücum oyuncusu yakın çevresine "Göreceksiniz, o kötü maçları taraftarın hafızasından sileceğim. Motivasyonum üst düzeyde" diyor.