IQ testleri hem çocukluk, hem gelişim hem de yetişkinlik çağında beyin işlevlerinin iyi çalışmasına yardımcı olur. Özellikle de optik yanılsama testleri ile kendinizi zorlar ve gözlerinize ne kadar hakim olduğunuzu ölçersiniz. Sizin için hazırladığımız bu IQ testi de NBA oyuncusu Jokic gibi olabildiğinizi ortaya çıkarıyor. Zor zeka testleri içerisinde kabul gören bu optik illüzyon testindeki bakalım farklı olan basketbolcuyu bulabilecek misiniz? Eğer bunu 10 saniyede yapmayı başarabilirseniz...

ss

NBA'de Jokic'in çıktığı maçta takımı Utah Jazz, son saniye basketiyle maçı kazandı. Son topu ise Nikola Jokic kullandı. Serbest atış çizgisinden kullandığı iki sayılık atışı başarılı olan Jokic'in sevinci ise görülmeye değerdi.

Çünkü Jokic adeta kendini kaybetti. Tabiri caizse küçük dilini yuttu. Salondaki taraftarlarla galibiyeti kutlayan Jokic'in yukarıdaki optik illüzyon testinde bir farklılığı var. İşte zeka testinde bu farklılığı 15 saniyede bulanlar dahi kabul ediliyor. 

iqtesti (3)

Basketbolseverleri bu zor IQ testi ile zorladığımızı biliyoruz ama merak etmeyin zor zeka testleri sevdiğinizi de biliyoruz. Bundan sonra sadece sporundibi.com farkıyla çözeceğiniz en yeni, en zor optik illüzyon testleri sizlerle olacak.

Voleybol tutkunları için optik illüzyon testi, kumsaldaki elmayı 5 saniyede görenler deha sahibi kabul ediliyor

Yukarıdaki paragrafta da bahsettiğimiz gibi Jokic, sevinç nedeniyle adeta küçük dilini yuttu. Öyleki bir yerde dili kıpkırmızı oldu. Verdiğimiz bu ipucu hiç de yamana atılacak gibi değil. Sadece biraz dikkatli bakarak ve verdiğimiz işaretten hareket ederek basketbol oyuncusundaki farklılığı bulabilirseniz.

iqtesti (1)

Bu zor optik yanılsama testini 10 saniyede çözen deha sahibi olarak kabul edilebiliyor. Ancak bu görsel gerçek anlamıyla zor. Bu sebeple sizler için farklı olan noktayı da belirttik. İşte optik illüzyon testindeki farklı oyuncu. Sizce de bu zor muydu? Eğer öyle düşünüyorsanız lütfen yorumlarda belirtiniz.

Sporundibi.com (Özel Haber)