Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi B Grubu ikinci haftasında deplasmanda 2-0 geriye düştüğü karşılaşmada Rennes ile 2-2 berabere kaldı.

Karşılaşmanın ardından teknik direktör Jorge Jesus,  açıklamalarda bulundu.

Jesus  "2-0'dan geri geldik. İyi bir sonuç olarak değerlendiriyorum. Yaptığımız değişiklikler de skoru almamızda yardımı oldu. 5 dakika daha olsa maçı kazanabilirdik. Kim oynarsa oynasın seviyemizi gösteriyoruz.

Rennes tehlikeli bir takım. Dinamo Kiev de her zaman Şampiyonlar Ligi'nde yer alıyordu. Bu iki takıma karşı iyi sonuçlar aldık ama grubun favorisi olduklarına dair görüşüm devam ediyor." açıklamasını yaptı.

Jesus 

"İyi bir takıma karşı oynadık. Ön bölgedeki oyuncuları çok süratli. Rennes çok para harcadı. Ön bölgedeki oyuncuların biri 24 diğer 28 milyon Euro. Dolayısıyla onların kalitelerini biliyorduk. Bizim savunmamız da yenilmez bir savunma değil. Rakipler de kendi kalitelerini ortaya koyuyorlar. Böyle olunca haklarını teslim etmemiz gerekiyor. Savunma arkasına atılan iki toptan iki gol yedik. Bireysel veya kolektif bir hata olduğunu düşünmüyorum. Rakibimizin iyi oynadığı bölümdü. Ben bu duruma farklı bakıyorum. Sonucun adil olduğunu düşünüyorum. Takımım 2-0 gerideyken çok iyi toparlanmayı becerdi. Benim aklımda 2 gün sonra oynayacağımız lig maçı var. O maça kadar toparlanacak zamanımız yok. Kurallar bu ve buna adapte olmamız gerekiyor.

Elimdeki bütün oyunculara inanıyorum. Bunu söyleyip her maça aynı oyuncuları oynatmış olsaydım bunu göstermiş olmazdım. Oyuncularım onların kalitesine güvendiğimi hissediyorlar. Kim oynarsa oynasın kalitemiz düşmüyor. Bugünkü ilk 11'i pazar oynayacağımız maçı da düşünerek yaptık. Üst üste aynı 11'i oynayamayız çünkü toparlanacak zamanımız olmuyor. Pazar günü başka oyuncularla oynayacağız ama bu şekilde bütün futbolcular mutlu oluyor. Önemli olan bu." ifadesinde bulundu.

Jesus, Lucas Peres hakkında  "Maçtaki negatif nadir şeylerden biriydi. Luan Peres pozisyonda direğe çarptı ve bildiğim kadarıyla şu an hastanede. Bir kırık yok gibi ama bu kesin bir bilgi değil. Yaşamış olduğu sakatlıktan hepimiz korktuk.

Sakatlık dışında her şey bizim açımızdan çok iyiydi. Buradan iyi bir sonuçla ayrılıyoruz. Belirttiğim gibi pazar günkü maçı düşünüyorum, o maçta kimin oynayacağını düşünüyorum. Türkiye Ligi çok zor ve kaliteli bir lig. En güçlü halimizle olmalıyız. Oyuncularımı tebrik etmekten yorulmayacağım. Çok iyi bir reaksiyon gösterdiler. Kalplerini, ruhlarını ve karakterlerini sahaya koydular bugün. " açıklamasını yaptı.