Fenerbahçe sezon öncesi kampına Avurturya’da devam ediyor. Teknik direktör Jorge Jesus’un liderliğinde çalışmalarını sürdüren sarı lacivertli ekipte İsmail Yüksek rüzgarı esiyor. Tecrübeli teknik adamın gözüne giren İsmail Yüksek’in A takım kadrosuna alınmasına karar verildi. İşte detaylar…

7 Temmuz’a kadar Avusturya’daki kamp çalışmalarına devam edecek olan Fenerbahçe’de hareketli ve yoğun günler geçiyor. Yeni teknik direktör Jorge Jesus’un yönetimindeki sarı lacivertli ekip, geniş bir oyuncu kadrosu ile kamp çalışmalarına başladı. Altyapıdaki oyuncuların da dahil olduğu kampa yeni transferin katılımı sürüyor. Son olarak Karagümrük’ten transfer edilen Emre Mor kamptaki yerini almıştı. Jorge Jesus’un oyuncuları yakından tanımak istediği için kadronun geniş tutulduğu öğrenildi. Avusturya’daki kampın yıldızı ise İsmail Yüksek oldu. Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe Sportif Direktörlüğü’nü üstlendiği dönemde transfer edilen İsmail Yüksek göze girmeyi başardı. Genç oyuncunun Jorge Jesus ile çok iyi anlaştığı öğrenildi. İsmail Yüksek’in Partizan ile oynanan hazırlık maçında ilk 11’de yer alması iddiaları doğruladı. Tecrübeli hocanın İsmail Yüksek’in performansından çok memnun olduğu ve yeni sezonda forma şansı tanıyacağı düşünülüyor. 

İsmail Yüksek’e övgü dolu sözler

Fenerbahçe’deki yabancı futbolcu sayısının 18 olması ayrılıkların gündeme gelmesine neden oldu. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından geçtiğimiz yıl alınan karara göre yabancı sayısına sınırlama getirilmişti. Bu durum Fenerbahçe’nin bazı oyuncuları ile yollarının ayrılmasında en etkili faktör olarak gösteriliyor. Savunma hattındaki Lemos ve Tisserand için yapılan teklifler değerlendiriliyor. Tisserand için İtalyan bir kulübün satın alma teklifi bulunuyordu. Lemos için ise henüz bir teklif gelmedi. Lakin, Fenerbahçe yönetimi iki oyuncunun da takımdan gönderilmesi için görüşmeler yapıyor. Satılık olmasa dahi kiralık olarak gönderilmelerine kesin gözüyle bakılıyor. Savunma hattı için düşünülen yeni isim İsmail Yüksek olacak. 

23 yaşındaki İsmail Yüksek, Gölcükspor’da forma giyerken Emre Belözoğlu tarafından keşfedilmişti. A takımda forma giyme şansı yakalayamayan oyuncu, futbolunu geliştirmesi ve hazır olması için yurt içindeki takımlara kiralık olarak verildi. Balıkesir, Adana Demirspor ve Bursaspor’da kiralık olarak oynayan İsmail Yüksek, kamp kadrosuna alındı. Takım arkadaşı Slazai tarafından da takdir edilen İsmail Yüksek’in Partizan maçında 6 numara oynadığı görüldü. Asıl mevkisi savunma hattı olan oyuncunun farklı pozisyonlarda değerlendirileceği öğrenildi.