Fenerbahçe, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme turu rövanş maçında Dinamo Kiev ile karşı karşıya gelecek. İlk maçta 0-0'lık skorla sahadan ayrılan Fenerbahçe tur için sahaya çıkacak.

Karşılaşma öncesi Fenerbahçe'nin teknik direktörü Jorge Jesus basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

Jesus, "Bugün herkesin Dinamo Kiev hakkında daha net fikirleri var. İlk maçra rakibimizi şaşırttığımızı düşünüyorum. Kontra ataklar etkili bir takım. Umarım turu geçen taraf oluruz" dedi. 

Takımın mental olarak maça hazır olup olmadığı sorulan Jesus, "Zorluklar yaşayabiliriz ama umarım birim için iyi geçer yarınki maç" ifadelerini kullandı. 

Arda Güler, Joshua King ve Bright Osayi-Samuel'in son durumlarına bakacaklarını söyleyen Jesus, "Maç günü bir kez daha duruma bakıp ilk 11'e ona göre karar vereceğiz" dedi. 

Jasus'un açıklamalarından satır başları şöyle;

"İlk maçta onları defansif olarak şaşırttığımızı düşünüyorum. Yarın da maçın gidişatına göre bakacağız ve gerekli çözümleri bulmaya çalışacağız. İlk maçta pozisyonları değelrendiremedik. Ama Dinamo Kiev takımı defansif olarak çok iyi bir takım. Yarın ofansif anlamda zorluklar yaşarsak bu bir yandan da onların defansif olarak iyi olmasından kaynaklı"

"Kiev'in ilk maçtaki silahı fauldü. Yarın 30-40, isterse 50 faul yapsınlar. Aslında bu bizim için iyi bir sinyal. Ofansif anlamda güçlü olduğumuzu gösterir. Yarın bizi durdurmak için daha fazla faul yapmaya ihtiyaç duyacaklar"