Fenerbahçe'ye yakalattığı çıkışla birlikte Süper Lig'de liderliği elde edip Dünya Kupası'na Galatasaray'ın 2 puan önünde giren ve Avrupa Ligi'nde de son 16'ya kalan Jorge Jesus için şu ana kadar tek olumsuz nokta kontratının sezon sonunda bitecek olması. Deneyimli çalıştırıcının durumunu bilen Brezilya'da gündem Portekizli çalıştırıcı. Son olarak Flamengo'nun başına geçen sarı lacivertlilerin eski çalıştırıcısı Vitor Pereira'nın ardından Jesus'un Brezilya Milli Takımı'nın başına geçebileceği iddia edildi.

Portekiz basınından Record'un haberine göre; Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Vitor Pereira'nın Corinthians macerasının ardından yeni durağı belli oldu. Haberde Pereira'nın Flamengo ile anlaştığı ifade edildi. Pereira'nın aynı zamanda Jesus'un eski takımıyla anlaşması, Portekizli hocanın Fenerbahçe'deki geleceğini de yakından ilgilendirebilir. Çünkü şu anda Flamengo'yu Dorival Junior çalıştırıyor ve 60 yaşındaki hocanın ismi Brezilya Milli Takımı'yla anılıyor. Brezilya'da yayın yapan Agora Esportes de bu iddiaları doğrular nitelikte bir haber yayımladı.

Öte yandan Brezilya Milli Takımı'yla anılan bir diğer isim ise Jorge Jesus. Eğer Brezilya, Pereira'nın gelişi sonrası Flamengo'dan ayrılacak olan Dorival'la anlaşma sağlarsa Fenerbahçe'nin Jesus'la yeni sözleşme imzalaması konusunda eli rahatlayacak.

Brezilya Milli Takımı, Flamengo, Vitor Pereira ve Dorival Junior arasında Dünya Kupası sonrası yaşanacak gelişmeler, Fenerbahçe'yi ve Jorge Jesus'un geleceğini yakından ilgilendirecek gibi görünüyor.