Fenerbahçe'de bonservisi PSV'den alınan Bruma için teknik adam Jorge Jesus kararını verdi.

Fenerbahçe'de tartışma odağı olan Bruma'nın durumu netlik kazandı.

Fenerbahçe'de rakip Konyaspor Fenerbahçe'de rakip Konyaspor

Fenerbahçe, sezon başında Bruma’ yı zorunlu satın alma opsiyonu ile beraber PSV’den kiralık oalrak transfer etmişti. Portekizli oyuncu, Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda Dinamo Kiev karşılaşmalarında toplam 70 dakika, Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu’nda Slovacko mücadelelerinde toplam 95 dakika süre almıştı.

28 yaşında olan Portekizli, ligde ise ilk haftadaki Ümraniyespor karşısında 27 dakika şans buldu. Transfer dönemi kapanmasının ardından TFF’ye bildirilen listede Bruma’ya yer verilmemişti. UEFA’ya verilen listede de yer almyan Bruma, sezonun ilk devresini sadece antrenman yaparak geçirmiş oldu.

Sarı lacivetliler, dün yapmış olduğu açıklamayla Portekizli oyuncunun bonservisinin alındığını ve 2.5+1 yıllık mukavele imzalandığını a.ıklamıştı. Fenerbahçe, ödeme yapılan bonservisi açıklamadı fakat KAP bildiriminde verilen ücret belirtildi. Buna göre Bruma için 4 milyon 250 bin Euro, yani yaklaşık olarak 86 milyon 400 bin TL ödeme gerçekleştirildi.

Jorge Jesus'un bu dönemde sakatlık ve hazır olmamasından dolayı hem UEFA hem de Süper Lig listesinde yer vermediği Bruma'nın antrenmanlardaki performansından memnunk kaldığı ifade edildi. Yabancı kontenjanı dolu olan Fenerbahçe'nin kadroda yer alan yabancılardan biriyle yollarını ayırması halinde Bruma'yı kadroya resmi olarak alacağı belirtilen haberler arasında. Eğer bu olmazi se Jesus'un başka bir oyuncunun yerine Bruma'yı takıma dahil etme olasılığı da söz konusu.