Jorge Jesus basın toplantısında; "Yarın 30-40 isterlerse 50 faul yapsınlar bu bizim için iyi bir sinyal. Ofansif anlamda güçlü olduğumuzu gösteriyor. Yarınki maçta daha fazla faul yapmaları gerekecek." dedi.

"İlk maçtan sonra bugün eminim herkesin Dinamo Kiev ile ilgili daha net fikirleri var. Ben kendilerini iyi bir şekilde tanıyordum ama ilk maçta biz onlara kendi kalitemizi gösterdik. Defansif anlamda çok iyi organizeydik ve bu şekilde rakibi şaşırttığımızı düşünüyorum. Umarım yarın yine oyun kalitemizi sahaya yansıtırız. Rakibimiz kontra ataklarda etkili. Ukrayna milli takımında oynayan üst seviye oyuncuları var. Yarın ki maç yine zor olacak. Umarım oyuncularım gününde olur ve biz de turu geçen taraf oluruz.
 
5-6 haftadır takımla birlikte çalışıyoruz. Tabii ki düzeltmek istediğimiz şeyler var. Geçen sene belirtmiş olduğunuz bu özelliği  (yenilen erken gol sonrası toparlanmakta zorlanma) ben de gözlemledim. Bu sene takımın hocası benim ve düzeltmek istediğim şeylerden biri de bu. Kurada bize sürekli Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalan bir takım çıktı. Herhangi bir takımla oynamıyoruz. Tabii ki zorluklar yaşayabiliriz ama umarım yarınki maç bizim için iyi geçer.
 
Taktiksel olarak bugün bir antrenmanımız daha olacak. Stratejik olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hafta boyunca fiziksel olarak bazı sıkıntılar yaşadık. Özellikle Arda, King ve Bright. Onların durumuna bakacağız. Aynı zamanda yarın sabah da bir antrenmanımız olacak. Maç sabahı her zaman bir çalışma yaparız. Orada oyuncuların durumuna bakacağız ve ona göre oynayacak oyuncuları seçeceğiz.

Lucescu ilk maçtan sonra ‘Artık Fenerbahçe’yi daha iyi tanıyoruz’ diye bir söylemde bulundu. Bu gayet normal. İlk maçta onları defansif organizasyon olarak şaşırttığımızı düşünüyorum. İlk maçta maçın gidişatına göre belirli stratejiler uyguladık. Her hocanın maç sırasında uyguladığı farklı stratejiler vardır. Yarın da maçın gidişatına göre bakacağız ve gerekli çözümleri maç içinde bulmaya çalışacağız. İlk maçta girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik. 3 tane net pozisyonumuz vardı. Kiev defansif anlamda çok iyi bir takım. Yarın ofansif anlamda yine zorluklar yaşarsak bir sebebi de onların defansif anlamda çok iyi bir takım olması.
 
Aslında rakibi durdurmak için (faul yapmak) akıllı bir yönetim. Onların ilk maçta silahı buydu. Maçtan önce bunu konuşmuştuk. Yarın 30-40 isterlerse 50 faul yapsınlar bu bizim için iyi bir sinyal. Ofansif anlamda güçlü olduğumuzu gösteriyor. Yarınki maçta daha fazla faul yapmaları gerekecek."