UEFA Avrupa Ligi play-off maçında 18 Ağusotos Perşem günü (yarın) Fenerbahçe, Avusturya'nın Austria Wien takımına konuk olacak. Maçın öncesinde teknik adam Jorge Jesus açıklamalarda buulndu.

ZORLUK ÇIKARMAYA ÇALIŞACAKLARDIR

austria Wien Avrupa'da prestiji olan bir takım. Yarın bize zorluk çıkarmaya çalışacaklardır. İstanbul'daki maç öncesi iyi bir sonuç almak istiyoruz. 

ÜÇ FUTBOLCUMUZ İÇİN FİZİKEN İYİ DİYEMEM

Alioski, Mert Hakan ve İrfan Can Kahveci fiziksel olarak iyi durumdalar diyemem. İrfan ve Mert uzun süreli sakatlıklardan çıktılar. Maçın yoğunluğunu kaldıracak fiziksel durumda olmamaları normal.

FENERBAHÇE HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL

Her maçı kazanma anlayışıyla sahaya çıkıyoruz. Rakipten bağımsız söylüyorum bunu. İki takımın da Avrupa sıralamasına baktığımızda aşağılarda görüyoruz. Fenerbahçe hak ettiği yerde değil.

GELİŞTİRMEMİZ GEREKENLER VAR

İstediğimiz seviyeyi yakaladık dersek kendimi kandırmış olurum. Geliştirmemiz gereken şeyler var ve daha da gelişecektir. Ofansif olarak daha iyi olmak için çalışıyoruz.

KADROMUZ İMKAN VERİYOR

3 günde 1 maç yapan takımların 11'lerini değiştirmesi gerekiyor. Fenerbahçe için de bu durum geçerli olacak. Avrupa'da oynayanlar bu tarz değişiklikler yapmalı. Kadromuz bize bu imkanı veriyor

kaynak: NTV Spor