Süper Ligin 8. Haftasında derbide Beşiktaş'a konuk olan Fenerbahçe'de teknik adam Jorge Jesus maçtan sonra açıklamada bulundu.

“İki taraf için de iyi bir sonuç değil. İki takım da kazanmak için oynadı. Fenerbahçe ilk 70 dakika boyunca daha iyi olan, daha fazla pozisyona giren, daha fazla şut çeken taraftı. Ama son 15-20 dakikada Beşiktaş bizden daha iyiydi. Oyuna sonradan giren oyuncuları katkı sağladılar. Biz de kenarları durdurmakta zorluk yaşadık. O dakikadan sonra Weghorst ile girdikleri iki pozisyon vardı. İlk 70 dakika boyunca daha iyi olan ve öne geçme şansını pek çok kez yakalayan taraf Fenerbahçe’ydi.”​​

AVRUPA LİGİ AÇIKLAMASI

“Şimdiden o maçı düşünmeye başladık. Gruptaki liderliğimizi devam ettirmek istiyoruz. Bunun için de o maçı kazanmamız gerekiyor. Rakibimizin 3, bizim 4 puanımız var. Çok dengeli bir grup. Her takımın gruptan çıkma ihtimali var. Dinamo Kiev ve Rennes grubun favorisi ama dışarıdan Larnaca ve Fenerbahçe de geliyor. Biz de gruptan çıkmak için kendimizi onların arasında görüyoruz. Bu yüzden de önümüzdeki maçı kazanmak istiyoruz.”