UEFA Şampiyonlar Ligi 2. eleme turu ilk maçında Dinamo Kiev'le karşılaşacak olan Fenerbahçe'nin teknik patronu Jorge Jesus, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Portekizli teknik adam, basın mensuplarının Kim Min-jae'nin transferi hakkındaki sorularına da yanıt verdi. 

Kurada güçlü bir takım çektiklerini belirten Jorge Jesus'un, "Ben onları iyi tanıyorum, geçen sene onlara karşı oynadım. Zor anlar olacaktır ama biz iyi çalıştık. Onların kalitesine sahada cevap vermek istiyoruz. Yaklaşık 4-5 haftadır takımla çalışıyoruz. Yavaş yavaş birbirimizi tanıyoruz. Pozitif düşünceye sahip, kaliteli bir takım oluşturmak istiyoruz. Rakibimiz Dinamo Kiev'in 4-5 yıldır birlikte oynadığını biliyoruz. Ukrayna'da olanları hepimiz biliyoruz. Umarım maçta sporun dışında olaylar yaşanmaz. Hepimiz orada olanlara saygı duyuyoruz, acılarını paylaşıyoruz" dedi. 

Dinamo Kiev'in teknik direktörü Lucescu için 'yabancı teknik direktörler arasında bir sembol' diyen Jesus, "Şampiyonlar Ligi'nde çok fazla tecrübesi var, aynı benim gibi" ifadelerini kullandı. 

Takımın Güney Koreli stoperi Kim Min-jae'nin transferi hakkında gelen soruya Jesus, "Benim için sürpriz oldu. 3 gün önce bu durum gerçekleşti. Fenerbahçe bu konuda bir şey yapamıyor. İlgilenen takım çıkış maddesini ödeyecek. Açıkçası büyük bir darbe oldu. Takımda kaliteli oyuncalarım var ama onun özelliklerini inkar edemeyiz" diye konuştu.