Fenerbahçe'nin Dinamo Kiev'i 2-1 yendiği maçtan sonra teknik direktör Jorge Jesus açıklamalarda bulundu.

“Maç hakkında yorum yapmam gerekirse Dinamo Kiev’in ilk yarıda yapmak istediği şey yaptıkları taktik faullerle durdurmaktı. Henüz 10.dakikada 8 faul yapmışlardı, 25.dakikada kalecileri vakit geçirmeye başlamıştı bile. Futbolda vakit geçirmek için bu tarz hareketlerin olmaması gerekiyor. Ukrayna’da böyle mi bilmiyorum ama oyuncuların bu tarz hareketler yapmaması gerekiyor. Benim takımım bu maçı kazanabilmek için sonuna kadar savaştı. Teknik ve taktik prensipleri en iyi şekilde uyguladılar.”

“Lucescu’ya çok saygı duyuyorum. Kendisi teknik direktör olarak kalitesini göstermiş, kanıtlamış bir isim ama ona şöyle bir tavsiyede bulunabilirim; maçın istatistiklerine bakabilir ve kaç tane faul yaptıklarını görebilir. Onların sağlık ekibi 8 defa sahaya girdi. Maçı nasıl izledi bilmiyorum ama iyi analiz etmediğini düşünüyorum. Onun fikrine saygı duyuyorum, fakat katılmıyorum. Dinamo Kiev, sürekli Fenerbahçe oyuncularını faul yaparak durdurmaya çalıştı, özellikle de ilk yarım saatlik bölümde. Ayrıca kalecileri oyun süresini durdurmak için sürekli yerdeydi. Belirtmiş olduğum gibi o, maçı nasıl görüyor bilmiyorum ama fikrine saygı duyuyorum. Onun kendi fikri var, benim kendi fikrim var ama istatistiklere baktığında yanıldığını görecektir.”

“Futbolda 5 an vardır. Bunlardan bir tanesi duran toplardır. Biz de duran toplara çok çalışıyoruz. Szalai ve Gustavo uzun boylu ve hava toplarında iyi oyuncular. Taç atışlarında rakibe problem yaratabileceklerini biliyorduk. Hafta boyunca buna çalışmıştık. Maçlar zaten hafta boyunca çalıştıklarınızın sınavı gibidir. Biz de çalışmıştık ve bunları sahada uyguladık. Gustavo’nun ilk golü de kornerden geldi. Gustavo ofansif duran toplarda bizim için belirleyici oldu. Özellikle bu anları çalışıyoruz.”

“Lucescu ile konuşmadım, kendisini görmedim bile. Görseydim de bu konuyu kendisiyle konuşmazdım. Lucescu’yu anlayabiliyorum, bugün Fenerbahçe’yi durdurmak için çok fazla agresif oynamaları gerekiyordu. Bu yüzden de arka arkaya fauller yaptılar. Belirledikleri strateji buydu. Hakem de buna izin verdi. Her teknik direktörün kendisinin belirlediği stratejiler vardır. O da en iyi yolun bugün bu olduğunu düşündü. Benim bu konuyla ilgili yapabileceğim bir yorum yok."