Fenerbahçe’de Mesut Özil krizi yaşanmaya devam ediyor. Başkan Ali Koç ile görüşen Mesut Özil yeniden formasına kavuşmak istiyor. Teknik direktör Jorge Jesus’un Mesut Özil kararı Fenerbahçe yönetimini harekete geçirdi. İşte Mesut Özil’in durumuyla ilgili son detaylar…

Fenerbahçe’nin büyük umutlar ile transfer ettiği Mesut Özil, kriz haline dönüştü. Yıldız futbolcunun sarı lacivertli camiadaki geleceği ile ilgili önemli kararlar alındı. Yeniden takıma dönmek ve forma giymek isteyen Mesut Özil, Başkan Ali Koç ile bir araya geldi. 25 Ocak 2021 tarihinde Fenerbahçe ile sözleşmeye imzalayan tecrübeli oyuncu dünya gündemine girmeyi başarmıştı. Kariyeri başarılarla dolu olan oyuncu, ilk kez Türkiye’de futbol oynamaya başladı. Geçtiğimiz süreçte 36 maça çıkma fırsatı yakalayan Mesut Özil, 8 gol ve 3 asistlik katkı sağlamıştı. Bonuslar hariç yıllık 3 milyon euro ücret alan yıldız futbolcu, beklentileri karşılamayı başaramadı. Takım içerisinde bölünmelere yol açtığı iddiaları ise bardağı taşıran son damla oldu. Fenerbahçe taraftarı ile arasındaki gönül bağının zayıflaması da yönetimin ayrılık kararı almasında etkili oldu. 

62bd4efdea383486568ed609

Jorge Jesus’un sistemine uymuyor

Yeni bir yapılanma içerisine giren Fenerbahçe, teknik direktör koltuğuna Jorge Jesus’u oturttu. Portekizli hocanın kendi sistemine uygun olmayan oyuncuların takımdan gönderilmesini istediği öğrenildi. Mesut Özil ile ilgili sorulara ‘’Benden önceki dönemde yönetim tarafından alınan kararla gönderildi. Konu benim dışımda’’ diye cevap vermişti. Lakin, işin aslının bu şekilde olmadığı öğrenildi. 

Başkan Ali Koç, tecrübeli hocanın Mesut Özil ile ilgili son kararını öğrendi. Teknik direktör Jorge Jesus’tan ‘’Mesut Özil futbol sistemime uygun değil. Ona ilk 11’de yer vermeyi düşünmüyorum’’ yanıtını aldı. Başkan Ali Koç’un Jorge Jesus ile yaptığı görüşme sonrasında Mesut Özil’i affetmekten vazgeçtiği ileri sürüldü. Mesut Özil’in geri dönme istediğine hayır yanıtı verildi. Mali açıdan kulübün yük olarak değerlendirdiği yıldız futbolcudan yeni bir takım bulması istendi. Mesut Özil’in yakın arkadaşı Acun Ilıcalı’nın devreye girdiği, lakin Başkan Ali Koç’u ikna edemediği öğrenildi. Mesut Özil’in yeni sezonda Başakşehir’e transfer olma ihtimali gündeme geldi.