Covid-19 aşı karşıtlığı konusunda tartışmalar devam ederken, Bundesliga devi Bayern Münih'in yıldızı Joshua Kimmich 4-0'lık Hoffenheim galibiyeti sonrası aşılı olmadığını açıkladı.

SkySports'a konuşan Alman futbolcu aşı olmama gerekçesini şu ifadelerle anlattı;

"Kişisel olarak, uzun vadeli çalışmaların eksikliği konusunda hala birkaç endişem var. Ancak pandemi sorumluluğunun bilincindeyim. Hijyen önlemlerine uyuyorum. Ayrıca kulüpte aşısız futbolculara 2-3 günde bir test yapılıyor."

26 yaşındaki futbolcu aşı karşıtı olmadığını dile getirirken şu ifadeleri kullandı;

"Her ne sebeple olursa olsun endişeleri olan insanlar var. Ve buna da saygı duyulmalı, özellikle tedbirlere uyuyorsa. Şu anda birkaç endişem var. Ancak gelecekte aşı olmam oldukça olası"

Alman ekibinde Joshua Kimmich, Thomas Müller, Benjamin Pavard, Michael Cuisance ve Marc Roca henüz aşı olmadı. Alman basınında yer alan haberlere göre ise; Bavyera kulübü futbolcularının aşı olması için büyük baskı yapıyor.

Koronavirüs aşısı olmayı reddeden bir başka yıldız Kyrie Irving, yeni sezon öncesinde takımı Brooklyn Nets tarafından kadro dışı bırakılmıştı. Kulüp bu kararı kendi insiyatifiyle alırken, toplu sözleşme hakları gereğinde Irving'e deplasman maçları için ödeme yapacak.

Böylelikle yıldız guardın 33 milyon Dolar'lık sözleşmesindeki yıllık kaybının ise 15 milyon Dolar'ı bulacağı belirtiliyor.

Kaynak: NTV Spor